• دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ -
  • 25/01/2021

در اختتامیه استارتاپ ویکند نوآوری در حوزه صنعت،مطرح شد

تاثیر اجرای نظام پیمانکاری فرعی بر رقابتی شدن تولید در استان

رئیس اتاق کرمان گفت: با توجه به اینکه سالانه حجم عظیمی از کالا، خدمات، قطعات و تجهیزات مورد نیاز پروژه های بزرگ استان در خارج از استان تامین می شود، گفت: اجرای نظام پیمانکاری فرعی (spx) به دلیل برقراری ارتباط بین پیمانکاران، شرکت ها و کارخانه می تواند گردش مالی زیادی را در استان ایجاد کند.سیدمهدی طبیب زاده در اختتامیه استارتاپ ویکند نوآوریspx حوزه صنعت افزود: اگر این نظام فعال شود، بخش مهمی از این گردش مالی نصیب شرکت های کوچک و متوسط می شود و به توسعه بازارآنها و اقتصاد استان کمک خواهد کرد. وی ادامه داد: نظام پیمانکاری فرعی به عنوان یک نظام شناخته شده بین المللی و فعالیت نوآورانه باید از حالت شعار خارج شود تا بتواند تحرک و تحول جدی را آغاز کند.

طبیب زاده، با تاکید بر اینکه نظام پیمانکاری فرعی انتفاعی باشد و نظام‌مند طراحی و اجرا شود، بیان کرد: تا زمانی که ساختاری برای اجرای آن ایجاد نشود، انتظار لازم برآورده نخواهد شد. رئیس اتاق کرمان گفت: اگر شرکت ها با ساختاری قوی، نیازهای صنایع و معادن استان را شناسایی کنند و با در نظر گرفتن قدرت چانه زنی بالا، سفارش هایی را بگیرد و با کیفیت لازم، قیمت رقابتی و در زمان مشخص تولید و تحویل دهد، ارتباط بسیار قوی بین عرضه و تقاضا برقرار می شود.

وی با اشاره به اینکه ما منکر رقابت نیستیم و انحصار را مجاز نمی دانیم، افزود: شرکت های بومی با حفظ رقابت و در شرایط مساوی با سایر کشورهای دنیا و کشور، تنها اگر 30 تا 40 درصد بازار این بخش را در اختیار بگیرند، شرایط بسیار مناسبی ایجاد می شود. طبیب زاده، اظهار کرد: اتاق کرمان با همکاری شرکت شهرک های صنعتی، پارک علم و فناوری و واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی و... باید برای اجرای نظام پیمانکاری فرعی در استان تلاش کنند.

گفتنی است این استارت آپ ویکند به مدت 3 روز و در قالب رویدادهای 54 ساعته با حضور دانشجویان رشته های فنی و مهندسی در مرکز شتابدهی و نوآوری تگ و آئین پایانی آن در اتاق کرمان برگزار شد. در این رویداد کارگاه های آموزشی با عناوین بوم ناب، نحوه ارائه، کمیته محصول پذیرفتنی، دیجیتال مارکتینگ و اعتبار سنجی برگزار و از 36 ایده مطرح شده 11 ایده رای آورد و برای پردازش هر ایده یک تیم تشکیل شد. 

گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما