• چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ -
  • 27/01/2021

شهردار کرمان،تشریح کرد

جزییات بسته تشویقی بخشودگی عوارض اصناف کرمان

در نشست شورای اسلامی شهر کرمان، پیشنهاد شهرداری کرمان مبنی بر بخشودگی عوارض اصنافی که براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا تعطیل شده‌اند، به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر کرمان رسید.

"سیدمهران عالم زاده" شهردار کرمان در تشریح جزییات این مصوبه، با بیان اینکه تمام اصناف، مشمول این بسته تشویقی خواهند شد، گفت: عوارض سال ۹۹ اصنافی که تمام بدهی سال‌های قبل خود را تا مهرماه امسال پرداخت کنند (به غیر از ۱۲ رسته‌ای که تعطیل نبوده‌اند)، مورد بخشودگی قرار خواهد گرفت.

عالم‌زاده با تاکید بر اینکه اصنافی که بدهی سال‌های قبل خود را تا دی‌ماه امسال پرداخت کنند، ۲۵ درصد عوارض امسال را پرداخت خواهند کرد ادامه داد: این اصناف در صورت پرداخت بدهی سال‌های پیشین خود تا آخر اسفندماه، باید ۵۰ درصد از عوارض امسال را پرداخت کنند.

شهردار کرمان در خصوص ۱۲ رسته صنفی که در ایام کرونا تعطیل نبوده‌اند و به فعالیت خود ادامه داده‌اند نیز گفت: اینگونه مشاغل در صورتی که بدهی‌های سال‌های قبل خود را تا آخر مهرماه امسال پرداخت کنند، تنها ۲۰ درصد از عوارض سال ۱۳۹۹ را پرداخت خواهند کرد همچنین در صورت پرداخت بدهی خود تا دی‌ماه امسال، ۴۰ درصد از عوارض امسال را پرداخت خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه اصناف در صورت پرداخت بدهی‌های سال‌های گذشته خود تا اسفندماه امسال، میزان پرداخت عوارض این اصناف ۶۰ درصد از کل مبلغ عوارض امسال خواهد بود بیان کرد: عوارض سال ۱۳۹۹ مشاغل غیرصنفی و مشاغل خاص نیز در صورت پرداخت بدهی خود تا مهرماه امسال، بخشیده خواهد شد.

عالم‌زاده افزود: این اصناف همچنین در صورت پرداخت بدهی خود تا دی‌ماه امسال، ۲۵ درصد و در صورت پرداخت بدهی سال‌های پیشین خود تا اسفندماه امسال، ۵۰ درصد از عوارض امسال را باید پرداخت کنند. 

شهردار کرمان با اشاره به مشکلات اقتصادی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، برای تمام شهروندان به‌ویژه اصناف پیش آمده است، گفت: این اقدام شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان، در جهت حمایت از اصناف بود.

اخبار مرتبط
نظرات شما