• چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ -
  • 27/01/2021

رییس اتحادیه طلا و جواهر کرمان عنوان کرد

وضعیت قرمز بازار طلا

رییس اتحادیه طلا و جواهر کرمان درباره آینده بازار سکه و طلا گفت: تعیین کننده نرخ طلا و سکه، افزایش اُنس جهانی و دلار است که هر روز افزایش قیمت دارد و باید برای توقف این افزایش قیمت، جلوی قیمت دلار را بگیرند.

مسعود ثانی درباره وضعیت بازار طلا در کرمان اظهار کرد: وضع کنونی طبیعی است زیرا افزایش قیمت طلا طی چند سال موجب رکود بازار و قدرت خرید مردم صفر شده است.

وی افزود: متاسفانه اکثر کارگاه های طلاسازی در سطح کشور تعطیل شده، زیرا اُجرت و افزایش قیمت طلا موجب شده تفاوت خرید و فروش ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان باشد لذا مردم طلای آب شده و سکه می خرند و کسی طلا با اجرت نمی خرد.

ثانی بیان کرد: علاوه بر اجرت، هفت درصد استفاده طلافروشان و ۹ درصد مالیات است که موجب تفاوت زیاد شده و در زمان فروش طلا، کاهش قیمت دارد لذا همه سرمایه را به سمت طلای آب شده و سکه می برند و شاهد رکود بازار طلا در کشور هستیم.

رییس اتحادیه طلا و جواهر کرمان به موضوع شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر این اتحادیه نیز اشاره کرد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، ۴۰ روز صنف طلافروشان تعطیل بودند و اکنون نیز ماه مبارک رمضان است و عملا خرید و فروش در بازار صفر است.

وی با اشاره به اینکه اجاره مغازه همکاران ما عقب مانده، اظهار کرد: نظر مردم این است که طلا گران شده و وضع طلافروشان خوب است. در حالی که ما از قبال سرمایه ثابت کسب درآمد داریم و طلا نیز سرمایه ثابت ماست.

ثانی با اشاره به اینکه دولت باید کمک کند و به همکارانی که مستاجر هستند و وضعشان خوب نیست، رسیدگی شود، بیان کرد: ۱۰ تا ۱۵ درصد همکاران ما وضعشان خوب است و بقیه اجاره مغازه و اقساط تسهیلات را دارند و دولت باید مشکلات اتحادیه و اجاره دارها را پیگیری و به عنوان مثال اقساط امهال شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر کرمان در ادامه درباره آینده بازار گفت: تعیین کننده نرخ طلا و سکه، افزایش اُنس جهانی و دلار است که هر روز افزایش قیمت دارد و باید جلوی این افزایش دلار را بگیرند.

وی تصریح کرد: هیچ چیز مانند طلا به پول نزدیک نیست اما متاسفانه اکنون وضعیت بازار از قرمز نیز رد شده و هیچ اتفاقی(خرید و فروش) نمی‌افتد.

اخبار مرتبط
نظرات شما