• پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ -
  • 18/07/2019

معاون عمرانی استانداری کرمان خبر داد:

آغاز عملیات ساخت سیل‌بند شهر کرمان از 2 روز آینده

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان گفت: با توجه به اینکه خطر هجوم سیل به سمت کرمان از سمت ماهان، کوه های صاحب الزمان و ده بالا وجود دارد، قرار شد در این مسیرها محافظ ایجاد تا در صورت جریان شدن آب، انحرف و از سمت غرب از شهر کرمان خارج شود.

سیدمصطفی آیت اللهی موسوی" ، در خصوص تصمیم گیری پیرامون سیل بند شهر کرمان اظهار کرد: امروز یکشنبه جلسه ای" درخصوص سیل بند شهر کرمان برگزار و قرار شد عملیات اجرایی ساخت این سیل بند طی دو الی سه روز آینده آغاز شود.
وی افزود: برای محافظت از شهر طرح های آبخیزداری و سیل بند در بالادست توسط منابع طبیعی اجرا خواهد شد.
موسوی تصریح کرد: با توجه به اینکه خطر هجوم سیل به سمت کرمان از سمت ماهان، کوه های صاحب الزمان و ده بالا وجود دارد، قرار شد در این مسیرها محافظ ایجاد تا در صورت جریان شدن آب، انحرف و از سمت غرب از شهر کرمان خارج شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان گفت: اجرای این طرح ها سرعت آب را کاهش داده و از طریق خاکریز، آب به سمت بیرون از شهر هدایت می شود.
وی با بیان اینکه برآورد هزینه اجرای کار توسط پیمانکار حدود ۴۰ میلیارد تومان اعلام شده خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم با کمک گرفتن از دستگاه های اجرایی با هزینه کمتر این کار را انجام و جلو برده تا بتوانیم محافظت اضطراری را صورت داده تا بعدا طرح های بلندمدت را در شهر اجرایی کنیم.
اخبار مرتبط
نظرات شما