• جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 29/05/2020

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمان در آستانه سفر وزیر ارتباطات به کرمان پاسخ داد

چند درصد مصوبات سفر قبلی وزیر ارتباطات به کرمان محقق شده است؟

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با بیان اینکه در سفر سال 96 وزیر ارتباطات به استان مصوب شد برای رفع نقاط کور جاده ای و روستاهای بدون پوشش، 88 ایستگاه مخابراتی ایجاد و 247 روستا را پوشش دهد، گفت: در این مصوبه استان تعهد داد جاده و برق این ایستگاه ها را تامین کند و ما طی 6 ماه بتوانیم کار را انجام بدهیم که تاکنون 25 ایستگاه راه اندازی شده و 73 روستا تحت پوشش این شبکه قرار گرفتند.

"مسعود الهامی" ، پیرامون سفر روز پنجشنبه وزیر ارتباطات به استان کرمان و وضعیت استان در این حوزه اظهار کرد: در سفر قبل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آذرماه سال 96 به استان کرمان مصوبات خوبی داشتیم که یکی از مصوبات ایجاد 88 ایستگاه مخابراتی بود.
وی افزود: از آذرماه 96 تاکنون 2 هزار و 771 روستای استان کرمان تحت پوشش اینترنت پرسرعت نسل چهارم قرار گرفته اند و 733 مودم رایگان «های وب» به خانه های بهداشت و دهیاری های این روستاها در کل استان تحویل داده شد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با اشاره به اینکه تعداد زیادی مودم نیز از سوی مردم خریداری شده و استفاده می کنند و اکنون تعداد زیادی مشترک در شبکه "های وب" مانیتور می شود اظهار کرد: این روستاها تاکنون هیچ اینترنتی نداشته اند ضمن آنکه به یک هزار و 404 روستا نیز که تاکنون هیچ ارتباط مخابراتی نداشته اند، تلفن ثابت خانگی داده ایم که اینترنت دارند و از سرویس های اینترنتی استفاده می کنند که باید عنوان کرد این موارد از روستاهای دوردست بوده که بعد از 40 سال دارای ارتباط شدند.
وی افزود: با وضع تحریم های ظالمانه و وضعیت ارز این همه تجهیزات با سرمایه گذاری عظیم وارد شده و باید دهیاری ها به مردم اطلاع رسانی کنند و مردم تلفن ثابت ثبت نام و استفاده کنند.
الهامی اظهار کرد: اقدام بسیار موثر دیگری که بعد از سفر وزیر ارتباطات به استان کرمان صورت گرفت، برقراری رومینگ بین شبکه "های وب" و سایر اپراتورها بود و در حال حاضر کاربران هر اپراتوری می توانند از اینترنت استفاده کنند.
وی تصریح کرد: 143 روستا ارتباطات کوه نور داشتند که در سال 89 توسط دولت برای ارتباط تلفنی و تلفن ثابت اجرا شده بود و با دستور وزیر رومینگ بین کوه نور و اپراتورهای همراه اول و ایرانسل برقرار شد و در این روستاها به همه کاربران خدمات می دهد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان در ادامه با بیان اینکه همچنین در سفر سال 96 وزیر ارتباطات به استان مصوب شد برای رفع نقاط کور جاده ای و روستاهای بدون پوشش، 88 ایستگاه مخابراتی ایجاد و 247 روستا را پوشش بدهد افزود: در این مصوبه استان تعهد داد جاده و برق این ایستگاه ها را تامین کند و ما طی 6 ماه بتوانیم کار را انجام بدهیم و تاکنون 25 ایستگاه راه اندازی شده و 73 روستا را پوشش می دهند که این روستاها تاکنون هیچ ارتباطی نداشته اند.
الهامی با اشاره به اینکه 63 ایستگاه راه اندازی نشده، اظهار کرد: ما به عنوان وزارت ارتباطات تعهداتمان را در همان چهار ماهه نخست انجام داده و تجهیزات را وارد کرده ایم اما برق و جاده دیگر ایستگاه ها تامین نشده است.
وی تصریح کرد: معاون عمرانی استاندار برای تامین برق و جاده پیگیر هستند و هفته قبل جلسه ای داشتیم که در این جلسه استاندار دستور دادند طی دو هفته منابع مالی برای تامین برق و جاده دسترسی ایستگاه های مخابراتی تامین شود که بعد از آن ما طی یک ماه کار را انجام خواهیم داد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: در حال حاضر 39 ایستگاه برق ندارد و 13 مورد جاده ندارد که با تکمیل این موارد ما طی یک ماه کار را انجام خواهیم داد.
وی در پایان با اشاره به اینکه وزیر ارتباطات فردا به کرمان سفر ی کند، اعلام کرد: بازدید از سامانه حذف دفترچه بیمه سلامت و اجرای نسخ الکترونیکی در درمانگاه ایثار، حضور در کارگروه سلامت الکترونیک، حضور و سخنرانی در همایش رسانه های نوین، نشست با استاندار برای بررسی و راهکارهای توسعه ای زیرساخت های ارتباطی استان استان، نشست با اعضای اتاق بازرگانی و کسب و کارهای نوپا و اعضای نظام صنفی یارانه ای استان از برنامه های سفر وزیر به استان است.
اخبار مرتبط
نظرات شما