• پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 23 May 2024

  • پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 23 May 2024
بایدن و ترامپ نامزدهای رسمی احزاب خود شدند؛

بازی بزرگ آغاز شد

رئیس‌جمهور آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، هر دو روز سه‌شنبه نامزدی احزاب خود را به دست آوردند و اولین رویارویی مجدد در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در نزدیک به ۷۰ سال گذشته را آغاز کردند...

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، هر دو روز سه‌شنبه نامزدی احزاب خود را به دست آوردند و اولین رویارویی مجدد در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در نزدیک به ۷۰ سال گذشته را آغاز کردند.
به گفته ادیسون ریسرچ بایدن برای برنده شدن در انتخابات مقدماتی به 1968 دلیگیت نیاز داشت و این تعداد را سه‌شنبه شب با پیروزی در جورجیا به دست آورد.
ساعاتی بعد، ترامپ 1215 دلیگیت لازم برای تضمین نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری را به دست آورد. انتخابات مقدماتی در چهار ایالت، از جمله جورجیا، میدان نبردی که ترامپ به دلیل تلاش‌هایش برای لغو نتایج انتخابات در این ایالت در سال 2020 با اتهامات کیفری روبرو است، برگزار شد.
به گزارش رویترز، بایدن 81 ساله، پس از آنکه نامزدی دموکرات‌ها را به دست آورد، بیانیه‌ای صادر کرد و آنچه را که کمپین «خشم، انتقام و تلافی جویی ترامپ که ایده آمریکا را تهدید می‌کند» خواند، هدف قرار داد.
او گفت: «رای‌دهندگان اکنون در مورد آینده این کشور حق انتخاب دارند. آیا ما قرار است بایستیم و از دموکراسی خود دفاع کنیم یا اجازه دهیم دیگران آن را از بین ببرند؟ آیا حق انتخاب و حفاظت از آزادی‌های خود را دوباره به دست می‌آوریم یا اجازه می‌دهیم افراط گرایان آنها را از بین ببرند؟»
پس از اینکه نیکی هیلی، آخرین رقیب ترامپ برای نامزدی جمهوری‌خواهان، پس از عملکرد ترامپ در سه‌شنبه بزرگ به مبارزات انتخاباتی خود پایان داد، نتیجه رای‌گیری روز سه‌شنبه اساساً از پیش تعیین شده بود.
ترامپ در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد گفت زمانی برای جشن گرفتن وجود ندارد و در عوض تمرکز خود را بر حمله به بایدن گذاشت که او را «بدترین» رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده خواند.
ترامپ گفت: «ما مرزهای خود را می‌بندیم. کارهایی را انجام می‌دهیم که هیچ کس تا به حال ندیده است. ما اقتصاد کشورمان را به بهترین اقتصاد ممکن در جهان تبدیل کنیم
هر دو مرد پیش از این توجه خود را به انتخابات سراسری 5 نوامبر معطوف کرده بودند و روز شنبه در جورجیا گردهمایی همزمان برگزار کردند.
در رم، جورجیا، ترامپ 77 ساله بار دیگر ادعای نادرست خود مبنی بر تقلب در انتخابات 2020 را تکرار کرد و فانی ویلیس، وکیل فولتون را متهم کرد که او را به دلایل سیاسی تحت تعقیب قرار داده است. او همچنین به بایدن به دلیل ناتوانی در متوقف کردن جریان مهاجران در مرز جنوبی ایالات متحده حمله کرد، موضوعی که او قصد دارد مانند سال 2020 در طول مبارزات انتخاباتی در کانون توجه قرار دهد.
کمپین بایدن روز جمعه مرحله تهاجمی‌تری را آغاز کرد و اعلام کرد بایدن از چندین ایالت کلیدی بازدید خواهد کرد. این کمپین اعلام کرد که در 24 ساعت پس از سخنرانی بایدن 10 میلیون دلار جمع آوری کرده است که به برتری مالی دموکرات‌ها نسبت به جمهوری خواهان افزوده است.
آخرین رقابت مجدد ریاست جمهوری در سال 1956 و زمانی که رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه دوایت آیزنهاور برای دومین بار فرماندار سابق ایلینوی، آدلای استیونسون دموکرات را شکست داد، برگزار شد.
امسال، رای دهندگان برای تکرار انتخابات تلخ 2020 اشتیاق چندانی نشان نداده‌اند. نظرسنجی‌های عمومی رویترز/ایپسوس نشان می‌دهد که بایدن و ترامپ برای اکثریت رای‌دهندگان نامحبوب هستند.
اتهامات کیفری بیشمار ترامپ - او با 91 فقره جرم در چهار کیفرخواست جداگانه روبرو است – می‌تواند به جایگاه او در میان رای‌دهندگان تحصیلکرده حومه شهر، که او همواره برای جلب حمایت آنها تلاش کرده است، آسیب برساند.
به طور کلی تصور می‌شود که جدی‌ترین پرونده علیه ترامپ کیفرخواست فدرال در واشنگتن دی سی است که او را به توطئه برای برگرداندن نتایج انتخابات 2020 متهم می‌کند. اما این پرونده پس از موافقت دیوان عالی ایالات متحده با استماع ادعای ترامپ مبنی بر مصونیت ریاست جمهوری متوقف شده است و مشخص نیست که آیا دادگاه می‌تواند قبل از روز انتخابات برگزار شود یا خیر.
بایدن تحت تأثیر این تصور در میان اکثریت رأی‌دهندگان قرار گرفته است که برای دومین دوره چهارساله ریاست جمهوری خیلی پیر است، اگرچه متحدانش معتقدند سخنرانی آتشین او در کنگره ممکن است برای مقابله با این تصور مفید باشد.
به گزارش اکوایران،بحران جاری در مرز ایالات متحده و مکزیک و هجوم مهاجران غیر قانونی، نقطه ضعف دیگری برای بایدن است. اقتصاد هم، مثل همیشه، موضوع اصلی مبارزات انتخاباتی خواهد بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10797
اخبار مرتبط
نظرات شما