• دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 08 August 2022

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 08 August 2022
استاندار کرمان در نشست مجمع نمایندگان استان خبر داد

بروزرسانی پروژه‌های استان برای سفر رییس‌جمهور

استاندار کرمان در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: بروزرسانی پروژه‌های پیشنهادی استان برای طرح در سفر ریاست جمهوری انجام شده است.

محمدمهدی فداکار در نشست مجمع نمایندگان استان با محوریت سفر ریاست جمهوری عنوان کرد: برخی از پروژه‌ها که زیر 50 درصد پیشرفت بوده و یا با مشکلات دیگری مواجه هستند، به جلسه‌ای دیگر موکول شده تا با حضور معاون اول و وزرای مربوطه بررسی شوند.
استاندار کرمان افزود: برای رفع کمبود آب در استان جلسات متعددی برگزار و تصمیم‌گیری‌های خوبی برای سفر ریاست جمهوری گرفته شده است.
فداکار به مشکل قطعی و افزایش قیمت برق و نگرانی کشاورزان در این زمینه اشاره داشت و گفت: گزارش و طرح‌هایی از این مسئله نیز تهیه کرده‌ایم.
استاندار کرمان به حقوق معادن و ظرفیت بالای استان از این بخش پرداخت و اظهار داشت: تفویض اختیارات شورای معادن به استان یک لازمه است.
فداکار تصریح کرد: 40 هزار میلیارد تومان حقوق دولتی معادن در سطح کشور است که 26 هزار میلیارد تومان آن معادل 65 درصد مربوط به استان کرمان است، ضمن اینکه 20 هزار میلیارد تومان مالیات هم در استان کرمان وصول می‌شود که عموما از شرکت‌های بزرگ اقتصادی است.
استاندار کرمان با بیان اینکه تنها 3 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی به استان کرمان داده می‌شود تاکید کرد: ظرفیت‌های قانونی خوبی در حوزه معادن وجود دارد که دریافت آنها کمک زیادی به زیرساخت‌های استان خواهد کرد.
استاندار کرمان گفت: فعال کردن معادن غیرفعال و افزایش اکتشافات را با استفاده از ظرفیت استان مورد تاکید ما قرار دارد
 تهیه سند راهبردی استان در حوزه‌های فرهنگی و اتباع
براساس این گزارش رحمان جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این جلسه از تهیه سند راهبردی استان در حوزه‌های فرهنگی و اتباع نام برد و گفت: در حوزه اتباع رفع خلاء‌های قانونی از جمله تشدید مجازات قاچاق انسان و ساماندهی حضور اتباع عنوان شده است.
وی از تشکیل قرارگاه فرهنگی استان با پنج حیطه حمایتی و کاری مرتبط با مسجد، حوزه علمیه، دانشگاه، مدرسه و خانواده خبر داد و گفت: بخشی از اعتبارات این طرح از محل بنگاه‌های اقتصادی جذب شده است.
جلالی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی طرح‌های فرهنگی خود را در این پنج حوزه ارائه خواهند داد.
 برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها 22 و 23 تیر ماه در استان
همچنین مصطفی آیت‌اللهی‌موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه عنوان کرد: پروژه‌های احصاء شده برای سفر ریاست جمهوری در حوزه‌های تکمیل راه‌ها و محورهای مواصلاتی مهم استان، تکمیل بیمارستان‌ها و سدها، ساماندهی گلزار شهدا، پروژه‌های قضائی، لوله‌کشی گاز، لایروبی قنوات و مبارزه با آفات و سیل‌بند جنوب است.
وی با اشاره به تصادفات جاده‌ای استان گفت: رفع نقاط حادثه‌خیز، بهسازی و بازسازی و افزایش خطوط ریلی استان نیز در پروژه‌های سفر ریاست جمهوری دیده شده است.
موسوی از برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها 22 و 23 تیر ماه در استان خبر داد و گفت: بسته‌های سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده و بسیاری از پروژه‌ها از جمله انتقال آب از دریای عمان، راه‌آهن در آن وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان،غضنفرآبادی نماینده شهرستان‌های شرقی کرمان و رئیس شورای نمایندگان استان، لزوم تغییر الگوی کشت با توجه به وضعیت آبی استان، ارتقای کیفی راه‌های مواصلاتی استان، توجه به زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی را مطرح کرد.
عفت شریعتی نماینده زرند و کوهبنان در مجلس از مشکل کمبود آب و تصادفات دلخرش در محورهای مواصلاتی حوزه انتخابیه خود نام بردمحمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس نیز از لزوم تهیه راهبردهای استان در حوزه‌های فرهنگی و اتباع، ارتقای خطوط ریلی و حمل و نقل گفتجلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، بر لزوم تفویض اختیارات استانداران برای حل برخی از مسائل استانی تاکید کرد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4508
اخبار مرتبط
نظرات شما