• جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 07 October 2022

  • جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 07 October 2022
معاون امور عمرانی استاندار کرمان خبر داد

توقف طرح اصلاح میدان بیرم‌آباد شهر کرمان

معاون امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به ایجاد ترافیک شدید در محدوده میدان بزرگ بیرم آباد شهر کرمان که با اجرای طرح اصلاح هندسی و عملیات عمرانی شهرداری ایجاد شده است، اعلام کرد: اجرای این طرح برای بازنگری متوقف شده است.

اجرای این طرح و کوچک سازی محدوده تردد در این میدان، صدای اعتراض ساکنان، مسئولان و رسانه ها را در آورده بود که همگی به اجرای ناپخته شهرداری کرمان اعتراض داشتند.
به دنبال بروز مشکلات این طرح، کارزاری مجازی نیز در شهر کرمان برای توقف اجرای این طرح راه اندازی شده بود.
ترافیک سنگین در محدوده این میدان که ۱۲ خروجی و ورودی دارد، دیر رسیدن آمبولانس ها به ماموریت های حیاتی، سد شدن راه آمبولانس ها در پایگاه اورژانس و گره های کور ترافیکی،  اعتراضات مردم ساکن در این منطقه را به دنبال داشت.
براساس اعلام روابط عمومی استانداری کرمان، سید مصطفی آیت اللهی موسوی معاون امور عمرانی استانداری افزود: عملیات اجرایی طرح اصلاح هندسی میدان بیرم آباد کرمان به دلیل نیاز به بررسی بیشتر فعلا متوقف خواهد شد.
قرارداشتن میدان بیرم‌آباد در شریان حیاتی و اصلی شهر با جریان تردد بالا، نشان دهنده حساسیت زیاد این موقعیت است که طبیعتا به دنبال بروز مشکل در آن، صداهای اعتراضی زیادی را نیز به دنبال خود بلند می کند.
دسترسی به استان های شرقی و جنوبی کشور، دسترسی های متعدد داخل شهر کرمان از جمله گلزار شهدا از جمله ویژگی های این معبر مهم است.
این میدان به دلیل قرار گرفتن در مسیر بیمارستان افضلی پور به عنوان یکی از مسیرهای دسترسی آمبولانس ها به مناطق مختلف از جمله سرآسیاب، خیابان سرباز، بزرگراه امام رضا (ع)و غیره شناخته می شود که کوچک کردن میدان و در نهایت پیدایش گره های کور ترافیکی با توجه به ترددهای زیاد منطقه به عنوان مانعی برای امداد رسانی اورژانسی به بیماران نیز شناخته شده است.
هرچند عریض بودن میدان بیرم آباد، گاهی تصادفاتی را منجر می شد که دغدغه اهالی بود اما بحران واقعی این محدوده درست از زمان کوچک سازی این میدان نمایان گشت و صدای ساکنان این منطقه را نیز درآورد به طوری که چند شب پیش کد آمبولانسی که راهی امدادرسانی به یک بیمار بد حال بود در این نقطه گرفتار تار عنکبوت ترافیک شد و دیر رسید.
درواقع درخواست برای اقدامات موثر برای کاهش سوانح، حالا به بروز مشکلاتی بیشتر از مشکلات گذشته منجر شده است.
به گزارش ایرنا، میدان سرآسیاب یا بیرم آباد کرمان با دستکم ۱۲ ورودی و خروجی از جمله محورهایی به سمت هفت شهرستان جنوبی و چهار شهرستان شرقی این استان، همچنین راه دسترسی به استان سیستان و بلوچستان و در عین حال راه های تردد به منطقه سرآسیاب و پادگان صفر پنج، بزرگراه های حضرت امام و نیز امام رضا (ع)، خیابان سرباز، گلزار شهدا و دیگر معابر  در تصمیم ناپخته و غیرکارشناسی مدیریت شهری با توجیه پیشگیری از تصادفات، کوچک سازی شده بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4617
اخبار مرتبط
نظرات شما