• یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022

  • یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022
در رینگ بزرگراهی شهر کرمان انجام شد

راه‌اندازی 24 دوربین ثبت تخلف شهری

شهردار کرمان، از راه‌اندازی 24 دوربین ثبت تخلف شهریِ دیگر در رینگ بزرگراهی و ورودی‌های شهر کرمان خبر داد.

سعید شعرباف، با اشاره به اینکه در دوماه اخیر، 11 سامانۀ ثبت تخلف شهری در رینگ بزرگراهی و ورودی‌های شهر، فعال و هوشمند شده است، افزود: اکنون نیز، 24 دوربین ثبت تخلف دیگر به رینگ شهر اضافه می‌شود که نقش ویژه‌ای در کاهش تخلفات و حوادث رانندگی دارد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر، 35 سامانۀ هوشمند ثبت تخلف شهری در رینگ بزرگراهی ورودی‌های شهر کرمان وجود دارد، افزود: برای فعال‌سازی این سامانه‌ها، منتظر کد پلیس بودیم که پس از راه‌اندازی و تا پایان شهریورماه، کد موردنظر صادر می‌شود.
شهردار کرمان خاطرنشان کرد: این سامانه‌ها کاملاً هوشمند بوده و جزو مجهزترین سیستم پایش تصویری در کشور محسوب می‌شوند که تخلفاتی ازجمله سرعت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و استفاده از تلفن‌همراه حین رانندگی را بدون هیچ خطایی ثبت می‌کنند و بلافاصله پیامک آن به گوشی رانندگان ارسال می‌شود.
شعرباف، با اشاره به تفاوت سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف شهری با سیستم‌های هوشمند ثبت تخلفات جاده‌ای، افزود: این سامانه‌ها سرعت را به‌صورت میانگین در طول مسیر می‌سنجند و کم‌کردن سرعت به‌صورت نقطه‌ای در محل نصب دوربین‌ها تأثیری در کاهش سرعت ثبت‌شده ندارد.
وی یادآور شد: سامانۀ هوشمند ثبت تخلف شهری، توسط مرکز پایش شهرداری کرمان راه‌اندازی شده، اما شهروندان در صورتی که شکایتی نسبت به جریمه‌های صادرشده ازطریق این سامانه دارند، باید ازطریق پلیس راهور پیگیری کنند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4914
اخبار مرتبط
نظرات شما