• یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022

  • یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022
دست روستاییان از دریافت تسهیلات کوتاه شده است؛

شرایط دشوار دریافت وام مسکن روستایی

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: موانع و دست اندازهای فراوانی پیش روی متقاضیان دریافت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی گذاشته شده که عملا دست آنها را از‌ تسهیلات کوتاه کرده است.

عبدالجلال ایری  با اشاره به تصویب پرداخت وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی در هیات وزیران و ابلاغ آن به بانک‌ها گفت: دولت بعد از پرداخت وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی را به تصویب رساند اما متاسفانه موانع  و دست اندازهای فراوانی پیش روی متقاضیان گذاشته شده که عملا دست آنها را از‌ دریافت وام کوتاه کرده است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید زمینه را برای روستاییان جهت دریافت وام تسهیل کند نه این که بدون در نظر گرفتن وضعیت واقعی آنها شروطی را در نظر بگیرد و متقاضیان را با چالش های جدی تر مواجه کند. به عنوان مثال در یکی از شروط اخذ وام و استفاده از تسهیلات منوط به ارائه سند مسکونی شده در حالی که عموم مساکن روستایی فاقد سند رسمی هستند.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنابر این شرایط درج شده برای دریافت وام روستایی متناسب با وضعیت روستائیان نبوده و حتما باید در آن تجدید نظر شود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4942
اخبار مرتبط
نظرات شما