• یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022

  • یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022
سرپرست گمرکات استان کرمان تاکید کرد

صادرات پسته کرمان در کُما

سرپرست گمرکات استان کرمان با اشاره به اینکه استراتژیک‌ترین محصول صادراتی استان پسته است که دچار مشکلاتی است، افزود: متاسفانه صادرات پسته در کما به سر می‌برد.

محمد ثمررخی در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کرمان اظهار کرد: تاکنون نسخه مشخصی برای حل مسئله صادرات استان کرمان پیچیده نشده است.
وی با اشاره به اینکه استراتژیک ترین محصول صادراتی استان پسته است که دچار مشکلاتی است، افزود: متاسفانه صادرات پسته در کما به سر می برد.
ثمررخی بیان کرد: از سال گذشته گمرک استان کرمان به سمت صادرات محصولات مسی هم آمد و از آن سال ۱۸ درصد مجموع صادرات استان از صنعت مس است و امروز ارزش دلاری صادرات مس با پسته برابری می کند و امسال صنعت مس پا به پای پسته دارد صادرات انجام می دهد.
سرپرست گمرکات استان کرمان گفت: براساس آمار گمرکات استان کرمان، تراز تجاری استان در حال حاضر منفی است که این صرفا به دلیل کاهش صارات نیست و در شش ماهه نخست امسال وصولی درآمد از محل واردات ۳۱۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. ضمن اینکه واردات استان کالاهای مصرفی و لوکس نیست، بلکه مواد اولیه برای خطوط تولید و واردات کارخانجات خط تولید بوده است.
وی اظهار کرد: باید ببینیم گمرکات استان های دیگر چه جذابیت هایی برای صادرکنندگان ما دارند که این قابلیت در استان کرمان وجودد ندارد.
ثمررخی با اشاره به مشکل تعهدات ارزی صادرکنندگان افزود: عدم بازاریابی مناسب، عدم تعریف بازارهای جدید، مباحث بهداشتی، بسته بندی، عدم توجه به سلیقه مشتریان خارجی و عدم تولید برند از مشکلات حوزه صادرات استان کرمان است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4958
اخبار مرتبط
نظرات شما