• جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ -
  • 03 February 2023

  • جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ -
  • 03 February 2023
رئیس کمیسیون گردشگری و صنایع دستی اتاق کرمان خبر داد

قطار سبز از جنگل‌های هیرکانی شمال تا کویر لوت

رئیس کمیسیون گردشگری و صنایع دستی اتاق کرمان از تشکیل دبیرخانه مشترک کمیسیون های گردشگری و صنایع دستی اتاق کرمان و کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق رشت با هدف برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌های مشترک به ویژه راه‌اندازی قطار سبز ویژه گردشگری از جنگل‌های هیرکانی گیلان تا بیابان لوت در کرمان و برعکس آن خبر داد.

محمدرضا بهرامی، در نشست با رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق رشت و جمعی از فعالان گردشگری کرمان گفت: با راه اندازی این قطار سبز ضمن کاهش هزینه های سفر و جذب گردشگر، می توان جاذبه های متفاوت و تجربه های جدیدی را به گردشگران نشان داد. وی ادامه داد: در این دبیرخانه مشترک همچنین قرار است مسیر کویر نورد اتریشی (آلفونس گابریل) در پیمایش بیابان لوت بازسازی و یک مسیر ژئوتوریستی تعریف شود.
بهرامی، با اشاره به اینکه کمیسیون گردشگری اتاق کرمان پیش از شیوع ویروس کرونا 10 کارگاه تجربه را برگزار کرد، افزود: برگزاری مجدد کارگاه های تجربه در اتاق کرمان با هدف بهره گیری از تجربه های گردشگران داخل و خارج استان در دستور کار کمیسیون قرار دارد که بزودی انجام می شود. در ادامه رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق رشت گفت: ارتباط شمال به جنوب کشور با راه اندازی قطار سبز و یا اتوبوس هاس سبز، ظرفیت ارزشمندی برای توسعه گردشگری ملی و بین المللی ایجاد خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمان،همایون کاوه اظهار کرد: برای توسعه گردشگری با دیدگاه توسعه پایدار نیازمند گسترش فرهنگ خوراکی ها و غذاهای بوم آور، تعریف کردن کیو آر کد (QR Code) برای تولیدات صنایع دستی و راه اندازی پارک ژئوپارک لوت در استان کرمان هستیم. وی تصریح کرد: استان کرمان در جذب ژئوتوریسم بسیار مستعد است که باید برای این حوزه برنامه ریزی های لازم انجام شود.
ژئوتوریسم، به گردشگری گفته می شود که علاوه بر توجه به جانواران و گیاهان به عنصر زمین نیز توجه دارد. در این نشست برخی پیشنهادها و راهکارها در زمینه های چگونگی گسترش فعالیت های گردشگری و جذب توریست در کرمان مطرح و بررسی شد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5490
اخبار مرتبط
نظرات شما