• پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023

  • پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023
در دیدار شهردار کرمان و سرمایه‌گذار «صاروج‌پارس» مطرح شد

آمادگی سرمایه‌گذار برای راه اندازی دو طبقه از پروژه

در دیدار شهردار کرمان و سرمایه‌گذار پروژه «صاروج‌پارس»، بر لزوم کنترل وضعیت ترافیکی و ساماندهی محدوده اطراف این پروژه تأکید شد...

رییس اتاق مشترک ایران و عمان در این نشست، با اشاره به قرارداد منعقد‌شده با پلیس راهنمایی و رانندگی، مبنی بر کنترل وضعیت ترافیکی خیابان امام(ره) به‌خصوص محدوده پروژه «صاروج‌پارس»، گفت: طبق قرارداد کنترل ترافیک، باید نیروی کافی تأمین شود، اما با بازدیدی که به اتفاق سرمایه‌گذار از محل داشتیم، به‌جای نیروی مدنظر، تعداد کمتری مأمور راهنمایی و رانندگی در محل حاضر بودند.
محسن ضرابی، با اشاره به اینکه پارکینگ «صاروج‌پارس» ظرفیت کافی برای پارک خودرو دارد، اما همه خودروها کنار خیابان می‌ایستند و وارد پارکینگ نمی‌شوند، افزود: لازم است مسئولان مربوط، موضوع کارت رایگان پارک خودرو را با مغازه‌‌داران مطرح کنند و با نظارت پلیس، از پارک خودور در حاشیه خیابان اجتناب شود.
وی همچنین به بازدید اخیر سرمایه‌گذار از اجرای پروژه اشاره کرد و وضعیت اطراف آن را نابسامان دانست و تأکید کرد: به‌منظور ایجاد سیما ‌و منظر مناسب، نیاز است اطراف پروژه سروسامان داده شود.
رییس اتاق مشترک ایران و عمان، با بیان اینکه سرمایه‌گذار قصد دارد حداقل یک تا دو طبقه از پروژه را راه‌اندازی کند، ادامه داد: برای شهرداری مهم است که اطراف این طرح بزرگ را ساماندهی و دسترسی پروژه را به بازار ایجاد کند.
ضرابی همچنین بر لزوم ساماندهی اجتماعی پروژه میدان «توحید»(ارگ) به‌عنوان طرحی تأثیرگذار در محدوده پروژه «صاروج‌پارس» تأکید کرد و به شهردار پیشنهاد داد پارکینگی به سمت دادگستری باز شود.
شهردار کرمان، با بیان اینکه بازکردن پارکینگ از سمت دادگستری نیازمند آرام‌سازی، ایجاد خط عابر پیاده و انعقاد قرارداد با دادگستری است، در خصوص ساماندهی اطراف پروژه، گفت: برای ساماندهی اطراف پروژه اگر معبری نیاز به مناسبسازی دارد، شهرداری اقدام میکند، اما درصورت تعریض و تملک، باید از طریق قانونی و طبق طرح تفصیلی بافت کهن، اقدام کرد.
سعید شعرباف، درخصوص ساماندهی اجتماعی اطراف میدان «توحید»(ارگ) بر ضرورت جمع‌آوری دستفروشان میدان تأکید و خاطرنشان کرد: در این زمینه نیازمند برنامه‌ریزی و همکاری نیروی‌ انتظامی برای جمع‌آوری دستفروشان هستیم.
وی افزود: در طرح بالادستی برای میدان توحید(ارگ)، پیاده‌راه دیده شده و نیاز است که با کمک نیروی انتظامی برای ساماندهی اجتماعی آن به‌صورت فاز به فاز کار را جلو ببریم.
شهردار کرمان همچنین بر لزوم شروع پروژه زیرساخت آب در پروژه «صاروج‌پارس» و ایمنی عبور و مرور مسافران در عرض مناسب، در نظر گرفتن وضعیت ترافیکی و ایجاد طرح متناسب با آن را ازجمله موضوعات مطرح‌شده ذکر کرد.
به گزارش کرنا، در ادامه، سلطان، سرمایه‌گذار عمانی، با تأکید بر اینکه باید به حل مشکلات این پروژه کمک کنیم، گفت: پارکینگ «صاروج‌پارس»، بسیار خوب و اصولی ساخته شده و به لحاظ هوشمندبودن، کیفیت خوبی دارد؛ بنابراین، نیاز است مردم کرمان از این امکان استفاده کنند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6480
اخبار مرتبط
نظرات شما