• یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ -
  • 19 May 2024

  • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ -
  • 19 May 2024
انتشار اوراق گواهی نیکوکاری با نماد «زلزله خوی ۰۱»

پویش مردمی برای کمک به زلزله‌زدگان خوی

فرابورس ایران در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود و برای حمایت از هم‌وطنان زلزله‌زده شهرستان خوی، اوراق گواهی نیکوکاری را در قالب نماد «زلزله خوی ۰۱» از یک‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه به مدت هفت روز کاری پذیره‌نویسی خواهد کرد...

حجم اوراق گواهی نیکوکاری «زلزله خوی ۰۱» که از طریق بازار فرابورس ایران منتشر می‌شود، ۱۰ میلیون ورقه به ارزش اسمی هر ورقه ۱۰ هزار ریال است تا در مجموع یکصد میلیارد ریال منابع مالی از طریق این اوراق برای زلزله‌زدگان خوی جمع‌آوری شود.
مشارکت در این پذیره‌نویسی به روش اهدای کامل است و عرضه این اوراق از یکشنبه ۱۶ بهمن‌ماه و به مدت ۷ روز کاری در فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.
همچنین حداقل حمایت تأمین‌کنندگان حقیقی و حقوقی در این پذیره‌نویسی یک ورقه است؛ یعنی افراد می‌توانند با خرید حداقل یک ورقه به ارزش ۱۰ هزار ریال در این طرح نیکوکارانه مشارکت کنند.
با مصوبه اخیر هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار به‌منظور مساعدت بازار سرمایه در زمینه تأمین مالی برای حمایت از آسیب دیدگان و زلزله‌زدگان شهر خوی، وجوه جمع‌آوری‌شده از اوراق گواهی نیکوکاری در نماد «زلزله خوی» در اختیار موسسه بیمارستانی و امور خیریه حضرت آیت‌الله خویی قرار خواهد گرفت تا صرف کمک‌رسانی و خرید مایحتاج هم‌وطنانمان در شهر خوی شود.
با خرید اوراق گواهی نیکوکاری در نماد «زلزله خوی ۰۱» با روش اهدای کامل، اصل مبالغ تأمین‌شده در امور خیرخواهانه در فراخوان تأمین مالی جمعی صرف می‌شود.
منابع جمع‌آوری‌شده در تأمین مالی جمعی حمایت از زلزله‌زدگان خوی به مواردی همچون خرید اقلام ضروری با قید فوریت نیاز شامل کانکس، پتو، اجاق پایه‌دار، کنسرو جات درجه‌یک و... اختصاص داده خواهد شد. ‌
خیرین نیکوکاری که تمایل به مشارکت در این امر خداپسندانه را دارند، می‌توانند از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند.
در خصوص کارمزد اوراق گواهی نیکوکاری نیز اعلام‌شده که هیچ‌گونه هزینه‌ای بابت حمایت از این طرح از تأمین‌کنندگان دریافت نخواهد شد و کارمزد تمامی ارکان اعم از سازمان بورس، عامل، متقاضی، امین، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، شرکت مدیریت فناوری بورس و کارگزاران، صفر است.
گفتنی است پیش از این نیز فرابورس ایران پروژه تأمین مالی جمعی خیرخواهانه را در سال ۱۳۹۹ و بحران همه‌گیری کرونا تعریف کرده بود و با استفاده از این بستر بیش از ۲۰ میلیارد تومان تأمین مالی موفق برای رفع دغدغه‌های مالی پژوهشگران و تولیدکنندگان تجهیزات ‌پیشگیری و تولید تجهیزات دارویی و درمانی با استفاده از تمام ظرفیت انجام‌شده بود.
امید است با همراهی همدلانه‌ اهالی بازار سرمایه در این طرح خیرخواهانه بتوانیم مرهمی برای بخشی از آلام هم‌وطنان عزیز خود در شهرستان خوی باشیم.

 
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6524
اخبار مرتبط
نظرات شما