• چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 07 June 2023

  • چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 07 June 2023
پیشنهادی که در شورای مسکن استان، مطرح شد

کوچ متقاضیان کرمانی به شهرهای اقماری

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: ۴۰ درصد متقاضیان نهضت ملی مسکن در کرمان وجود دارند و به دلیل مشکل زمین، هفته قبل وزیر دستور داد که درمورد کرمان اگر متقاضیانی تمایل به شهرهای اقماری اطراف کرمان(مانند جوپار و ...) داشته باشند، زمین در اختیار قرار گیرد...

رضا حافظی  در جلسه شورای مسکن استان کرمان اظهار کرد: در شمال استان کرمان ۱۲۹ هزار و ۲۸۴ نفر برنامه ابلاغی نهضت ملی مسکن بوده که تاکنون ۱۸۵ هزار و ۲۵۶ نفر ثبت نامی داریم، ۴۴ هزار و ۵۵۱ نفر تائید نهایی شده و ۱۲ هزار و ۵۶۸ نفر هنوز تعیین تکلیف نشده اند.
وی افزود: ۱۸ هزار و ۸۶۲ نفر از متقاضیان در شمال استان کرمان افتتاح حساب نموده، ۱۳ هزار و ۲۴۲ نفر واریز وجه داشته و ۱۲ هزار و ۹۳۵ نفر از متقاضیان به پروژه ها معرفی شده اند.
حافظی با بیان اینکه آمار بیان شده مربوط به شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر شامل کرمان، سیرجان، بم و رفسنجان است، گفت: در کرمان وضعیت بحرانی در بحث زمین داریم و بیش از ۷۱ هزار نفر ثبت نامی داشتیم که ۳۱۶۸ نفر واریز وجه داشته و ۳۰۴۵ نفر به پروژه معرفی شده اند.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان بیان کرد: ۲۱ هزار و ۷۹۶ نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن در کرمان تائید نهایی شده اما کمبود زمین داریم.
وی افزود: در سیرجان هم ۶۲۰۵ نفر تائید نهایی و ۳۹۳۴ نفر واریز وجه انجام داده اند و برای مابقی تامین زمین انجام شده و در این شهر وضعیت سر به سر است.
حافظی بیان کرد: در رفسنجان ۱۳۵۹ نفر از ثبت نام کنندگان نهضت ملی مسکن تائید نهایی و ۵۲ نفر به پروژه معرفی شده اند و در این شهر کمبود زمین داریم. البته طرح جامع رفسنجان در دست تهیه است و تا پایان امسال با الحاق ۲۷۰ هکتار زمین به طرح جامع، مشکل زمین در رفسنجان حل می شود.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: در بم نیز ۲۱۵۷ نفر به پروژه معرفی شده و در این شهر نیز فعلا به تعداد ۳۵۹۳ نفر مشکلی در زمین نخواهیم داشت و برای واجدین شرایط دیگر باید زمین به صورت ویژه دیده شود.
وی افزود: در ۶۱ شهر دیگر شمال استان(شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت) ۱۱ هزار و ۵۹۸ متقاضی نهضت ملی مسکن تائید نهایی و ۳۷۹۴ نفر واریز وجه داشته و بیش از ۳۰۰۰ نفر به پروژه معرفی شده اند؛ در برخی جاها بیش از نیاز زمین وجود دارد و در برخی شهرها کمبود زمین داریم که مشکل در حال رفع شدن است.
حافظی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: ۴۰ درصد متقاضیان نهضت ملی در کرمان وجود دارند و به دلیل مشکل زمین، هفته قبل وزیر دستور داد که درمورد کرمان اگر متقاضیانی تمایل به شهرهای اقماری اطراف کرمان(مانند جوپار و ...) داشته باشند، زمین در اختیار قرار گیرد.
به گزارش ایسنا، سیدمصطفی آیت اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: ۱۵۲۶ هکتار زمین داخل محدوده شهر کرمان متعلق به دستگاه های دولتی وجود دارد که مشکل تامین آب ندارند و بیش از ۶۰۰ هکتار اراضی مستعد الحاق به محدوده هستند و باید تغییر کاربری دهند.
دکترمحمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: شهر کرمان از هیچ طرفی امکان توسعه ندارد و باید از اراضی موجود استفاده شود.
وی درباره تامین زیرساخت های اراضی نهضت ملی مسکن عنوان کرد: تا دو هفته آینده جلسه مشترک با دستگاه های زیربنایی برگزار و کار جمع بندی شود.
فداکار تصریح کرد: نهادها و شرکت هایی که توان ساخت مسکن برای نیروهای خود را دارند، زمین در اختیار بگذارید تا بسازند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6678
اخبار مرتبط
نظرات شما