• سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 21 May 2024

  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 21 May 2024
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان خبر داد

تدوین سند فن‌آوری استان کرمان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان از تدوین سند فناوری استان خبر داد که در راستای رویکردها و جهت‌گیری‌های استان کرمان طی دو سال تهیه شده است...

«محمدرضا وحیدی» افزود: با توجه به تدوین سند فناوری استان، از این پس باید تمام کمیته‌ها و دانشگاه‌هایی که قصد اقدامات فناورانه دارند، طبق جهت‌گیری‌های این سند برنامه‌ریزی کنند.
وی افزود: در سند فناوری استان کرمان، تمام اجزای زیست‌بوم نوآوری و فناوری طراحی و شبکه ارتباطی بین اجزا و وظایف اجزا و الگوریتم سیاست‌گذاری زیست‌بوم نیز مشخص شده است.
دبیر شورای راهبردی و فناوری استان کرمان در ادامه درخصوص قانون تولید دانش‌بنیان گفت: وزارت کشور، استان‌ها را موظف کرده بود که برنامه فناورانه چهارساله ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴ خود را تهیه و تدوین کنند و در این جلسه مقرر شد هفت کمیته مربوطه، برنامه‌های استان کرمان را در این زمینه تهیه و تدوین کنند.
وحیدی سپس با اشاره به سامانه فرصت که توسط اتاق بازرگانی استان تهیه شده، اظهار کرد: همه طرح‌ها و پروژه‌های فناورانه باید در این سامانه بارگذاری شوند تا همه پژوهشگران بتوانند این طرح‌ها را مورد بررسی قرار دهند و نتایج آن را به شرکت مربوطه منعکس کنند.
وی افزود: دانشگاه‌های استان پیشنهاد دادند سامانه فرصت به سامانه‌های موجود فناورانه و پژوهش‌های دانشگاه متصل شود که مقرر شد این مهم صورت بگیرد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6792
اخبار مرتبط
نظرات شما