• یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ -
  • 01 October 2023

  • یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ -
  • 01 October 2023
صرفه‌جویی ۴۷ میلیون لیتری سوخت مایع در استان کرمان؛

گازرسانی به ۹۹ درصد شهرهای کرمان

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: با توجه به تلاش‌های گسترده در راستای توسعه گازرسانی به استان به ویژه حوزه صنایع، در سال گذشته بیش از ۴۷ میلیون لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه‌جویی شده است...

منوچهر فلاح در تشریح این خبر اظهار کرد: میزان سوخت مایع صرفه‌جویی شده بطور میانگین در هر فصل از سال ۱۴۰۱ برابر با ۸/۷ میلیون لیتر بوده است.
وی با بیان اینکه اکنون در استان کرمان بیش از ۷۶۹ هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، عمومی، تجاری و صنعتی از گاز طبیعی بهره‌مند هستند، افزود: بدون شک هدف ما در سال ۱۴۰۲ همچون سنوات گذشته تداوم گازرسانی به بخش‌های مزبور مخصوصا بخش صنعتی و به دنبال آن صرفه‌جویی بیشتر در مصرف سوخت مایع است.
فلاح با اشاره به همسایگی کرمان با استان‌های مرزی کشور ادامه داد: با توجه به این موضوع بحث صرفه جویی در مصرف سوخت مایع در راستای پیشگیری از قاچاق سوخت در این استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ضمن اینکه ۹۶ درصد از حجم کل سوخت مایع صرفه‌جویی شده استان تنها در بازه زمانی پنج سال اخیر صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان ارزان بودن مصرف گاز طبیعی را نسبت به سوخت مایع، کاهش هزینه‌های حمل و نقل، کاهش اثرات تخریب زیست محیطی و امنیت جاده ها را از مزایای توسعه شبکه گاز طبیعی برشمرد و گفت: با جایگزین کردن گاز طبیعی به جای سوخت مایع، شاهد کاهش مصرف فرآورده های نفتی در استان کرمان و کشور هستیم.
 به گزارش ایسنا، وی افزود: سال گذشته در سطح استان کرمان بیش از ۳۷ هزار مشترک جدید در بخش‌های مختلف شامل خانگی، صنعتی و عمومی جذب شدند.
فلاح تصریح کرد: در حال حاضر ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۶۰ درصد جمعیت روستایی در استان کرمان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/7229
اخبار مرتبط
نظرات شما