• چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ -
  • 27 September 2023

  • چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ -
  • 27 September 2023
آریزو 5 EV ؛

اولین ماشین برقی در ایران پلاک شد

آریزو 5 EV به‌عنوان اولین ماشین برقی ایران توانست پلاک ملی دریافت کند. در ادامه با مشخصات و امکانات Arrizo 5 EV آشنا خواهیم شد...

تصاویر منتشر شده حاکی از آن است که خودرو چری آریزو ۵ برقی توانسته پلاک ملی دریافت کند و به اولین خودرو برقی پلاک شده در ایران تبدیل شود. البته «مدیران خودرو» قصد دارد این خودرو برقی را با تعرفه دولتی ۱ میلیارد تومان به ناوگان تاکسیرانی واگذار کند؛ زیرا قیمت آن برای مشتریان عادی به حدود ۲ میلیارد تومان خواهد رسید.
مشخصات آریزو 5 EV
چری آریزو ۵ برقی از یک موتور برقی بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۲۲ اسب بخار و گشتاور ۲۷۶ نیوتن‌متر را به‌تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس تک سرعته با قابلیت بازیافت انرژی به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند.
برای این خودرو ظرفیت باتری ۵۳.۶ کیلووات‌ساعتی در نظر گرفته شده که با یک بار شارژ می‌توان مسافت حدود ۵۰۰ کیلومتر را طی کرد. البته در حالت عملیاتی، میزان پیمایش این خودرو در شرایط مناسب به حدود ۴۰۱ کیلومتر خواهد رسید. همچنین باتری‌های این خودرو ظرف مدت ۳۰ دقیقه از ۳۰ تا ۸۰ درصد شارژ خواهند شد.
آریزو 5 EV همانند آریزو 5 برقی از امکانات متعددی چون کروز کنترل، سیستم کنترل پایداری و کشش، دوربین دنده عقب داینامیک، 6 کیسه هوای ایمنی به‌همراه قابلیت‌های ویژه نسخه برقی نظیر بازیافت انرژی بهره می‌برد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/7510
اخبار مرتبط
نظرات شما