• جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 19 April 2024

  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 19 April 2024
در آئین تکریم و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی استان کرمان تاکید شد

محدودیت در «تامین مالی» مانع رشد تولید

آئین تکریم و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی استان کرمان برگزار و امیرحسام قزلباش به جای الله داد محمدی مفرد در این سمت معرفی شد.رییس اتاق کرمان در این آیین تاکید کرد: محدودیت در «تامین مالی» مانع رشد تولید است...

رئیس اتاق کرمان گفت: در سال جاری برای تحقق رشد تولید قطعا تامین مالی بنگاه های اقتصادی ضروری است و اگر تامین مالی محدود شود، این رشد اتفاق نمی افتد.
سیدمهدی طبیب زاده، در این آئین افزود: در شرایط کنونی کشور بانک ها به ویژه بانک کشاورزی اعلام کند که چه برنامه متفاوتی برای رشد تولید نسبت به سال های گذشته دارند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اصلاح آئین نامه بند"د" تبصره 16 قانون بودجه سال 1402 پس از گذشت حدود سه ماه از سال هنوز اعلام نشده است، گفت: اگر بتوان سیستمی را طراحی کرد که قوانین و آئین نامه ها پس از تصویب بلافاصله از طریق رسانه ها اطلاع رسانی و قابل اجرا شوند، بسیاری از فرصت ها از دست نمی رود زیرا از زمان تصویب تا ابلاغ آنها زمان زیادی طول می کشد.
طبیب زاده، در بخش دیگری به استقرار کشاورزی مدرن پرداخت و نجات کشاورزی را منوط به فناوری و افزایش بهره وری عنوان کرد. رئیس اتاق کرمان ادامه داد: در استان کرمان محصولات ارزشمندی مانند پسته، خرما، گل محمدی، مرکبات به دلیل خاک حاصلخیز و اقلیم مناسب وجود دارد که برای تولید آن ها 2 میلیون لیتر سم، بیش از 5 میلیارد کیلووات ساعت برق و 6 میلیارد مترمکعب آب مصرف می شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی کرمان، وی با بیان اینکه اشتغال بیش از 300 هزار نفر و امنیت غذایی مردم در بحث کشاورزی استان بسیار مهم است، اظهار کرد: اگر قیمت آب و برق مصرفی کشاورزی به قیمت واقعی محاسبه شوند، جمع درآمد کشاورزی ما بسیار ناچیز خواهد بود. طبیب زاده، افزود: در حال حاضر کشاورزی 20 درصد GDP استان را داراست اما اگر رقابت پذیر، مدرن و فناور شود می تواند با افزایش بهره وری، ارزش افزوده بیشتری را ایجاد کند. وی استقرار کشاورزی مدرن را تنها راه گریز ناپذیر برای حفظ اشتغال، معیشت و امنیت غذایی حوزه کشاورزی عنوان کرد.
طبیب زاده، در پایان از"اله داد محمدی مفرد"مدیر سابق شعب بانک کشاورزی استان به دلیل دفاع جنگنده و جانانه از سیستم بانکی در جلسات و مسلط بودن به مسائل مختلف بانکی قدردانی و برای"امیرحسام قزلباش"، مدیرشعب بانک کشاورزی استان آرزوی موفقیت کرد. 
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/7563
اخبار مرتبط
نظرات شما