• یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024

  • یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024
از شهرستان رودبار جنوب؛

حدنگاری اراضی در جنوب کرمان آغاز شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به افزایش ارزش اقتصادی املاک و فراهم شدن امکان اخذ تسهیلات بانکی در نتیجه صدور اسناد مالکیت، حدنگاری اراضی شهرستان‌های جنوبی استان را عامل مؤثری در توسعه این مناطق دانست...

سیدمهدی هاشمی در مراسم آغاز به کار قرارگاه جهادی حدنگاری شهید سلیمانی در شهرستان رودبار جنوب اظهار کرد: هویت‌بخشی و صدور اسناد مالکیت حدنگار برای متر به متر اراضی کشور، مطالبه محوری رهبر انقلاب است که از مزایای پرشماری برخوردار است.
وی ادامه داد: در جریان سفر رئیس دستگاه قضا به استان کرمان و بازدید معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک از شهرستان‌های جنوبی، مقرر شد جهت رفع عقب‌ماندگی سنواتی در حوزه صدور اسناد مالکیت اراضی این مناطق، قرارگاه جهادی حدنگاری با تکیه بر ظرفیت ادارات ثبت اسناد شهرستان‌های سراسر استان و نیز سایر دستگاه‌های اجرایی تشکیل شود.
فرمانده قرارگاه حدنگاری شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: سنددار شدن اراضی روستایی و کشاورزی با فراهم آوردن بستر اخذ تسهیلات بانکی، به رونق تولیدات کشاورزی و اشتغال پایدار می‌انجامد و امیدواریم با این کار، محرومیت از این مناطق رخت بربندد.
وی با اشاره به حضور بیش از ۴۰ نفر نقشه‌بردار و کارشناس ثبتی در این اردوی جهادی بیان کرد: شاگردان مکتب سلیمانی در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اتمام حدنگاری از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان افزود: مردم شهرستان‌های جنوبی، همواره از وفادارترین مردم نسبت به نظام و انقلاب بوده‌اند و ان شاءالله با حدنگاری جهادی اراضی و املاک، بخشی از دین خود را به این عزیزان ادا نماییم.
به گزارش ایسنا، سرهنگ حاجب فرمانده سپاه شهرستان رودبار جنوب با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در دهه ۷۰ با اجرای طرح احرار گام بلندی در زمینه امنیت شهرستان‌های جنوبی برداشت، گفت: یقیناً این اقدام (حدنگاری اراضی) نیز همین نتیجه را در بر خواهد داشت و برکات بسیاری برای منطقه خواهد داشت.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9604
اخبار مرتبط
نظرات شما