• یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024

  • یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024
پیش‌بینی برداشت ۴۰۰ هزار تن محصول؛

خیارسبز گلخانه‌های جنوب کرمان در راه بازار

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از تولید ۴۰۰ هزار تن خیارسبز در ۱۸۲۵ هکتار از گلخانه‌های جنوب کرمان خبر داد...

صادق حسین زاده با اشاره به آغاز برداشت محصول خیار سبز گلخانه‌داران اظهار کرد: برداشت خیار گلخانه‌ای از سطح ۱۸۲۵ هکتار از گلخانه‌های جنوب کرمان از نیمه دوم آبان ماه آغاز و تا اواخر خردادماه سال بعد ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود ۴۰۰ هزار تن محصول خیارسبز برداشت و روانه بازارهای داخلی و خارجی شود.
وی با برشمردن مزیت‌های کشت گلخانه‌ای افزود: از مزایای کشت گلخانه‌ای نسبت به سایر کشت‌های مزرعه‌ای افزایش تولید در واحد سطح و هم‌چنین صرفه‌جویی در میزان مصرف آب است.
به گزارش ایسنا،حسین زاده سطح زیرکشت انواع محصولات گلخانه‌ای را در جنوب کرمان ۲۸۸۴ هکتار اعلام کرد و گفت: جنوب کرمان شامل هشت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، رودبار جنوب، فاریاب، منوجان، کهنوج، قلعه گنج و جازموریان با سطح زیرکشت ۲۸۸۴ هکتار گلخانه و تولید محصولات گلخانه‌ای نظیر انواع خیارسبز، فلفل، بادمجان، گوجه فرنگی و توت فرنگی است.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان شرایط آب و هوایی را در تولیدات گلخانه‌ای مؤثر دانست و افزود: جنوب کرمان رتبه دوم کشور در واحد سطح و تولید محصول را به خود اختصاص داده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9625
اخبار مرتبط
نظرات شما