• سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ -
  • 19/01/2021

علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت این مراسم را بهانه‌ای برای بیان دغدغه‌های صادرکنندگان دانست و با اشاره به دوران کوتاه خدمت خود در این حوزه یادآور شد: فرصت برای چابک سازی و کوچک سازی این وزارتخانه پیر کوتاه بود. هرچند قدم‌هایی در این حوزه برداشتیم اما همچنان کارهای زیادی باید صورت بگیرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی، بابک دین‌پرست را به‌عنوان قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور منصوب کرد.در حکم ابلاغی علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، هشت ماموریت برای دین‌پرست تعریف شده است.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با توجه به ضرورت «رفع موانع تولید»، «بهبود فضای کسب‌و‌کار» و «حمایت از سرمایه‌گذاری‌های جدید»، بازنگری در دستورالعمل اعمال محدودیت حداقل ظرفیت برای صدور جواز تاسیس برای سرمایه‌گذاری‌های جدید به سازمان‌های استانی ابلاغ شد.
دبیر کارگروه رفع موانع تولید کشور با انتقاد از رفتار بانک‌ها افزود: متاسفانه شاهد هستیم تولیدکنندگان ما در شبکه بانکی حتی نسخه ای از قرارداد ها خود را ندارند چه برسد که بخواهند کار آنها را تسهیل کنند. تولیدکنندگان از کوچکترین حق قانونی خود هم محروم هستند. نحوه محاسبه بدهی واحدهای تولیدکننده به بانک‌ها، را نمی‌دانیم و شفاف نیست که چگونه و با کدام ماشین حساب بانک‌ها این بدهی ها را محاسبه می‌کنند؟
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن و قدردانی از واحدهای تولیدی برتر استان کرمان گفت: ۳۱ پروژه حوزه اقتصاد مقاومتی با بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این استان مراحل اجرایی را می‌گذراند
همایش سالانه تجلیل از واحدهای برگزیده صنعتی و معدنی استان کرمان در حالی برگزار شد که فعالان این عرصه،شرایط متفاوت تری را نسبت به سال های گذشته تجربه می کنند و به دشواری در میدان تولید باقی مانده اند.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور با گلایه از عدم حضور برخی از مدیران در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان تصریح کرد: مصوبات کارگروه رفع موانع، لازم الاجرا و غیبت مدیران در جلسات تخلف است که بر همین اساس مدیران غایب به بازرسی معرفی خواهند شد.
معاون پارلمانی رییس‌جمهوری گفت: رییس‌جمهوری در نامه‌ای به مجلس، علیرضا رزم‌حسینی را به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی کرد.
با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان و روسای خانه صمت استان کرمان،دانشگاه تحصیلات تکمیلی و پارک علم و فناوری استان کرمان دفتر نمایندگی خانه صنعت در پارک علم و فناوری کرمان راه اندازی شد.
در حکمی ازسوی جلیل کاربخش رییس خانه صنعت معدن و تجارت کرمان، محمدرضا تصدیقی به‌عنوان دبیر اجرایی همایش گرامیداشت روز صنعت و معدن کرمان معرفی شد.
وزیر پیشنهادی دولت روحانی برای سکانداری صنعت، معدن و تجارت، امروز به مجلس می‌رود تا در معرض محک نمایندگان مردم در خانه ملت قرار بگیرد. جلسه رای اعتماد به حسین مدرس‌خیابانی امروز برگزار می‌شود تا بعد از سه ماه این وزارتخانه تعیین تکلیف شود، وزارتخانه‌ای که ۴۴ درصد تولید ناخالص داخلی در آن مدیریت می‌شود.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، از تکمیل پایانه صادراتی جیرفت تا پایان امسال خبر داد.
در آخرین روز برگزاری مجامع انجمن های تخصصی همگن خانه صنعت،معدن و تجارت استان کرمان،نوبت به برگزاری مجمع انجمن تخصصی همگن فرآوری مواد معدنی استان کرمان رسید.
با برگزاری مجمع عمومی انجمن تخصصی صنایع همگن سنگ های تزئینی نما و مصالح ساختمانی استان کرمان،اعضای هیات مدیره این انجمن، مشخص شدند.
مدتی است دولت لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم را در دستور کار خود قرار داده است و با وجود آنکه این مالیات باید از مودیان و صاحبان کسب و کار دریافت شود، ظاهرا دولت بدون توجه به جایگاه نهادهای کارفرمایی وکارگری و فقط در اتاق‌های دربسته به اصلاح قانونی که همین سه سال پیش اصلاح شده بود، مشغولند.
برگزاری مجامع انجمن های تخصصی همگن خانه صنعت،معدن و تجارت استان کرمان،امروز با برگزاری مجمع انجمن تخصصی همگن کانی های فلزی و ریخته گری استان کرمان ادامه یافت.در مجمع عمومی این انجمن تخصصی، جواد شارعی حدادزاده به عنوان رییس هیات مدیره و محمد حاتمی به عنوان نایب رییس هیات مدیره انجمن، برگزیده شدند.
در ادامه برگزاری مجامع انجمن های تخصصی همگن خانه صنعت،معدن و تجارت استان کرمان،نوبت به برگزاری مجمع انجمن تخصصی همگن برق و الکترونیک استان کرمان رسید.در مجمع عمومی این انجمن تخصصی، مجید نورانی به عنوان رییس هیات مدیره و مسعود زارع عسکری به عنوان نایب رییس هیات مدیره انجمن برگزیده شدند...
در مجمع عمومی انجمن تخصصی همگن بتن آماده استان کرمان،اعضای هیات مدیره این تشکل انتخاب شدند.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی «احمد انارکی محمدی» نماینده پیشین مردم رفسنجان در مجلس و رییس هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران را به عنوان سرپرست معاونت امور حقوقی، مجلس و استان های این وزارتخانه منصوب کرد.
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای طراحی پوستر همایش روز ملی صادرات فراخوان داد. در این فراخوان از همه علاقه‌مندان دعوت شده ضمن ثبت‌نام در این رویداد به خلق آثار در رشته طراحی پوستر با موضوع «روز ملی صادرات» بپردازند و در رقابت انتخاب برترین پوستر شرکت کنند.
صفحه 1 صفحه بعدی