• یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024

  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024
دستورالعمل سازمان توسعه تجارت؛

چالش جدید برای صادرکنندگان

بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت اگر صادرکنندگان ارتباط بین پروانه‌های صادراتی و ارز بازگشتی به کشور را برقرار نکنند؛ پروانه‌های یاد شده علیرغم ایفای تعهدات ارزی مصرف نشده گزارش خواهند شد. دستورالعملی که از نگاه برخی فعالان اقتصادی چالشی تازه در حوزه صادرات است...

سازمان توسعه تجارت ایران با صدور ابلاغیه‌ای به ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با اعلام دستورالعمل ثبت مصارف پروانه‌های صادراتی اعلام کرد که اگر ذینفعان ارتباط بین پروانه‌های صادراتی و ارز بازگشتی به کشور را برقرار نکنند، پروانه‌های یاد شده علیرغم ایفای تعهدات ارزی مصرف نشده گزارش خواهند شد.
سرپرست دفتر خدمات ارزی و مالی سازمان توسعه تجارت در این ابلاغیه با اشاره به ضرورت ثبت مصارف پروانه‌های صادراتی برای تمامی معاملاتی که بدون برقراری ارتباط بین کوتاژهای صادراتی و بازگشت ارز مرتبط با همان کوتاژ انجام شده است، خواسته که برای اطلاع رسانی گسترده و توجیه صادرکنندگانی که پس از 22 فروردین سال 1397 نسبت به فروش حواله ارزی در سامانه نیما و یا فروش اسکناس در سامانه سنا اقدام کرده‌اند، اقدام شود.
در این ابلاغیه ضمن پیوست فایل راهنمای ثبت مصارف پروانه‌های صادراتی در روش‌های فروش حواله ارزی در سامانه نیما و فروش اسکناس ارز در سامانه سنا تاکید شده که این اقدام از سوی ذینفعان منجر به مصرف پروانه صادراتی ایفای تعهد شده در سامانه جامع تجارت می‌شود.
به گزارش اکوایران، سازمان توسعه تجارت تاکید کرده که اگر ذینفعان ارتباط بین پروانه‌های صادراتی و ارز بازگشتی به کشور را برقرار نکنند، پروانه‌های یاد شده علیرغم ایفای تعهدات ارزی مصرف نشده گزارش خواهند شد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10513
اخبار مرتبط
نظرات شما