• یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024

  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024
اول تا چهارم اسفندماه؛

جشنواره و نمایشگاه «قالی کرمان» برگزار می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: اولین جشنواره و نهمین نمایشگاه قالی کرمان از اول تا چهارم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود...

امیر حسن‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولین جشنواره و نهمین نمایشگاه قالی کرمان از اول تا چهارم اسفندماه سال‌جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب‌شرق برگزار می‌شود.
وی هدف از برگزاری این جشنواره و نمایشگاه را توسعه فرش دستبافت و رفع مشکلات فعالان این حوزه ذکر کرد و افزود: ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان و بافندگان قالی کرمان از دیگر اهداف است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان بیان کرد: فعالان حوزه فرش دستبافت از دیگر شهرها به اولین جشنواره و نهمین نمایشگاه قالی کرمان دعوت شده‌اند و یک سالن نمایشگاه هم به فرش‌فروشان کرمانی اختصاص دارد.
وی افزود: در اولین جشنواره قالی کرمان قرار است چند گروه از فعالان این حوزه را داشته باشیم تا کارگاه‌های زنده قالیبافی، طراحی، رنگرزی و مرمت را برگزار کنیم.
حسن زاده بیان کرد: آثار فاخر تولیدکنندگان قالی کرمان در این جشنواره ارائه می‌شود و داوری آثار فاخر نیز توسط هیئت داوران جشنواره متشکل از چهار نفر از تهران و سه نفر از کرمان انتخاب می‌شوند.
وی افزود: در آیین پایانی نخستین جشنواره قالی کرمان از بافنده و طراح برتر با اهدای نشان و تندیس تجلیل به‌عمل می‌آید و افراد تاثیرگذار در صنعت فرش نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
حسن‌زاده برگزاری نشست تخصصی با هدف ایجاد انگیزه برای افرادی که در راستای توسعه قالی کرمان گام بر می‌دارند را از دیگر برنامه‌های جشنواره قالی کرمان اعلام کرد و گفت: امیدواریم در این نشست تصممیات خوب و راهکارهای مناسبی برای رفع چالش‌های پیش‌رو داشته باشیم.
به گزارش ایسنا،وی با اشاره به اینکه آیین افتتاحیه اولین جشنواره و نهمین نمایشگاه قالی کرمان اول اسفندماه جاری برگزار می‌شود از مردم برای حضور در این برنامه دعوت به‌عمل آورد و افزود: این جشنواره فرصت مناسبی برای علاقه‌مندان به قالی کرمان و بازاریابان و فعالان این حوزه است.
حسن‌زاده در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه قالی کرمان باید به جایگاه ممتاز خود در دنیا و کشور برگردد، اظهار کرد: امیدواریم جشنواره قالی کرمان ماندگار شود و در سال‌های آینده نیز تداوم یابد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10577
اخبار مرتبط
نظرات شما