• یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024

  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024
واگذاری باغ‌موزه فرش به بخش خصوصی؛

هفته «قالی کرمان» در تهران برگزار می شود

معاون استاندار کرمان با اعلام اینکه با واگذاری باغ‌موزه فرش کرمان به بخش خصوصی با هدف احیاء موزه، بافت زنده فرش، ایجاد فروشگاه و هتل و اقامتگاه موافقت شده است، گفت: هفته قالی کرمان در تهران طی سال آینده برگزار می‌شود...

«امیر حسن زاده» در مراسم اختتامیه اولین جشنواره و نهمین نمایشگاه قالی کرمان اظهار کرد: با توجه به اینکه قالی کرمان یکی از هویت‌های این استان است و این هنر و صنعت در گوشه‌گوشه این خطه وجود دارد، از سوی استاندار به بنده ماموریت داده شد تا جلساتی با اهالی فرش استان برگزار کنم و در دیدار چهره‌به‌چهره با فعالان این حوزه توانستیم، مشکلات فرش را شناسایی کنیم که شامل ۱۰ صفحه می‌شود.
وی از مشکلات بیمه و نبود ساختار مشخص برای فرش در وزارت میراث فرهنگی و وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان مهمترین دغدغه‌ها نام برد و تصریح کرد: این مسائل به تهران منتقل شده تا ساختار فرش به صورت شفاف مشخص شود.
حسن‌زاده همچنین عدم هماهنگی بین تولیدکنندگان و نبود زنجیره فرش در کرمان را از دیگر مشکلات برشمرد و ادامه داد: نمایشگاه فرش کرمان از ۶ سال قبل تعطیل بوده که امسال توانستیم نهمین نمایشگاه و اولین جشنواره قالی کرمان را در سطح بالایی با حضور فعالان این حوزه از مناطق قالی‌بافی ایران برگزار کنیم که از همه دست‌اندرکاران تشکر می‌کنم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان از توافق برای ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره قالی کرمان در اتاق بازرگانی استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: جشنواره و نمایشگاه قالی کرمان در سال‌های آینده ادامه داشته باشد تا به رونق قالی کرمان و ایجاد انگیزه برای فعالان این حوزه کمک کند.
وی تصریح کرد: با واگذاری باغ‌موزه فرش کرمان به بخش خصوصی با هدف احیاء موزه، بافت زنده فرش، ایجاد فروشگاه و هتل و اقامتگاه موافقت شد.
حسن زاده افزود: فرش کرمان باید یک پایگاه دائمی داشته باشد، از این رو از وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست کردیم تا با واگذاری باغ‌موزه فرش کرمان به بخش‌خصوصی موافقت کند که این اتفاق افتاد و سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد، این وزارتخانه آمادگی دارد که باغ‌موزه فرش کرمان را قبل از سال جدید به بخش خصوصی واگذار کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: بخش خصوصی اقدام به اجاره بلندمدت باغ‌موزه فرش کرمان می‌کند تا علاوه بر احیاء این مکان، اقداماتی در زمینه بافت زنده فرش، ایجاد فروشگاه، هتل و اقامتگاه انجام شود.
وی بیان کرد: این پیشنهاد نیز به شهرداری کرمان داده شده تا موزه بانو حیاتی در بازار کرمان را به فرش اختصاص دهد.
به گزارش ایسنا،حسن زاده با اشاره به سطح خوب اولین جشنواره و نهمین نمایشگاه قالی کرمان گفت: هفته قالی کرمان در تهران طی سال آینده برگزار می‌شود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10643
اخبار مرتبط
نظرات شما