• یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024

  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024
آخرین وضعیت قیمت دلار در بازار؛

ریزش قیمت طلا و سکه

امروز چهارشنبه 9 اسفندماه، طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر، قیمت طلا ۱۸ عیار امروز به ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان رسید که نسبت به‌روز گذشته تقریباً ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش را نشان می‌دهد...

امروز چهارشنبه 9 اسفند ماه قیمت طلا و سکه در سایت اتحادیه طلا و جواهر ریزش کرد. در هرات هم قیمت دلار با ۵۸ هزار تومان بازگشایی شد و در نیمه ظهر بر روی ۵۷ هزار و ۹۰۰ توما قرار گرفت.
در معاملات امروز (چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲) مرکز مبادله ارز و طلای ایران، هر اسکناس دلار آمریکا با ثبات نسبت به روز کاری قبل به‌نرخ ۴۲ هزار و ۹۲۰ تومان و حواله دلار  نیز به‌نرخ ۳۹ هزار و ۸۶۴ تومان معامله می‌شود.
قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با افزایش نسبت به روز کاری قبل به ۴۶ هزار و ۵۹۳ تومان و نرخ حواله یورو با افزایش به ۴۳ هزار و ۲۷۵ تومان رسیده است.
از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات نیز با افزایش جزئی نسبت به روز کاری گذشته ۱۱ هزار و ۶۸۷ تومان ارزش‌گذاری شده است و نرخ حواله درهم  نیز با ثبات ۱۰ هزار و ۸۵۴ تومان است.
همچنین در صرافی ملی هم امروز قیمت خرید دلار آمریکا ۴۲ هزار ۴۹۱ تومان و قیمت فروش دلار آمریکا ۴۲ هزار و ۹۲۰ تومان اعلام شد. از سوی دیگر قیمت خرید یورو ۴۶ هزار و ۱۲۷ تومان و قیمت فروش یورو ۴۶ هزار و ۵۹۳ تومان بوده است.
در کنار بازار رسمی، بازار ارز هرات امروز با ۵۸ هزار تومان بازگشایی شد و در نیمه ظهر بر روی ۵۷ هزار و ۹۰۰ توما قرار گرفت. فارغ از ارز، امروز در بازار ارزهای دیجیتال قیمت تتر در حول و حوش ۵۸ هزار و ۴۷۵ تومان معامله شد.
از بازار ارز که بگذریم، امروز قیمت اونس طلا نزولی شد. قیمت طلای جهانی روز گذشته با ۲۰۳۳ دلار بسته شد اما ظهر امروز با کاهش ۶ دلاری بر روی ۲۰۲۷ دلار قرار گرفت.
از سوی دیگر، قیمت ها در بازار طلا و سکه داخلی هم صعودی شدند. در همین راستا طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت طلا ۱۸ عیار امروز به ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان رسید که نسبت به‌روز گذشته  تقریباً ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش را نشان می‌دهد.
همچنین قیمت سکه امامی در این پایگاه اطلاع رسانی، امروز تا ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالا رفت؛ اما در ادامه معاملات اندکی افت کرد و با ۳۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. این قیمت در حالی است که روز قبل قیمت هر قطعه سکه امامی در سایت اتحادیه با ۳۴ میلیون تومان بسته شده بود.
روز گذشته جزئیات عرضه گسترده سکه در مرکز مبادله منتشر شد. در همین راستا« محمد کشتی آرای، عضو اتحادیه طلا و جواهر» در گفتگو با «ایسنا» «پیش‌بینی» کرده با این اقدام جدید بانک مرکزی تا هفته آینده «حباب سکه‌ ریزش خواهد کرد
از سوی دیگر «نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران» در گفت و گو با «تسنیم» گفته «برای کاهش قیمت سکه باید در کنار اعلام اخبار، اقدامات عملیاتی نیز صورت بگیرد، البته به روزهای پایانی سال نزدیک هستیم و شرایط بازار در این ایام تغییر می‌کنند. اگر بخواهیم قیمت ها ثبات داشته باشد بانک مرکزی همچنان باید عرضه طلا و سکه را بیشتر کند که با این اقدامات شاهد ثبات در قیمت‌ها خواهیم بود
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10680
اخبار مرتبط
نظرات شما