• پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 23 May 2024

  • پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 23 May 2024
با هدف صادرات سالانه 4 میلیارد دلاری مس صورت گرفت؛

تامین ارز مورد نیاز طرح‌های توسعه مس

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام تامین ارز مورد نیاز طرح‌های توسعه این شرکت با هدف افزایش صادرات به 4 میلیارد دلار در سال گفت: این حمایت در قالب 6 بسته ارزی با مجموع ارزش 5.6 میلیارد یورو در بازه زمانی 4 سال توسط بانک مرکزی انجام می‌شود...

دکتر امیر خرمی شاد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با اشاره به توافق امضا شده این شرکت با بانک مرکزی تاکید کرد: تفاهم نامه پشتیبانی بانک مرکزی از طرح‌های توسعه ای شرکت ملی مس و معاونت ارزی بانک مرکزی به امضا رسیده است.
وی افزود: قراردادهای اجرایی به منظور افزایش ظرفیت تولید کاتد مس این شرکت از سطح 300 هزار تن فعلی به 600 هزار تن به امضا رسیده و پیمانکاران در تمامی پروژه ها فعال بوده و در حال پیشرفت فیزیکی مطلوب می باشند.
دکتر خرمی‌شاد تاکید کرد: معدن دره زار و درالو با مجموع ارزش صادرات حدود 400 میلیون دلار در حال تست گرم بوده و به زودی افتتاح خواهد شد.
همچنین سید آرش شهرآیینی، مدیر تامین مالی خارجی بانک مرکزی، تصریح کرد: نیاز ارزی طرح‌های توسعه مس کشور در سال آینده 2.5 میلیارد یورو برآورد شده که شامل تجهیزات مختلف و خدمات مهندسی است و برنامه ریزی تامین آن توسط این بانک انجام شده است.
وی افزود: شرکت ملی صنایع مس ایران متعهد به تامین ریال مورد نیاز طرح‌ها و تامین حداکثر تجهیزات مورد نیاز از داخل بر اساس مقررات موجود است.
شهرآیینی تصریح کرد: افزایش ظرفیت تولید کاتد مس کشور به 600 هزار تن به مرور زمان طی 4 سال محقق شده و در ادامه و برای حداقل یک دوره 25 ساله، سالانه به میزان 4 الی 5 میلیارد دلار ارز صادراتی را نصیب کشور خواهد نمود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10842
اخبار مرتبط
نظرات شما