• پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 23 May 2024

  • پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 23 May 2024
قیمت طلا بالا کشید؛

تب و تاب عید در بازار سکه

درحالی‌که فضای بازار ارز و سکه به حالت نیمه‌تعطیل درآمده قیمت طلا و سکه در بازار امروز صعودی شد. گواه این اتفاق نرخ‌های ثبت شده روی سایت اتحادیه طلا و جواهر است...

در حالی که کمتر از سه روز به پایان سال ۱۴۰۲ باقی‌مانده بازار ارز و سکه به حالت نیمه‌تعطیل درآمده و برخی از معامله‌گران مدعی هستند که فشار تقاضا و کمبود عرضه پیش از نوروز در بازار مشهود است.
به‌عبارت‌دیگر بازار ارز و سکه بعد از تسویه قیمت دلار هرات در روز پنجشنبه هفته گذشته، دست اتاق‌هایی افتاده که بعد از تسویه در حال فعالیت هستند. البته بیشتر اتاق‌ها هم بعد از تسویه، دیگر فعالیت ندارند و عمق معاملات تا حدودی کم شده است. به عبارتی، تعداد بازیگرهای بازار کاهش پیدا کرده است. برای همین در بازار گوشزد می‌شد در این شرایط احتمال اینکه بازار دست نوسان‌گیری بیفتد و شانتاژ شود زیاد است.
در همین فضای نیمه‌تعطیل بازار سکه، شاهد نوسان شارپی قیمت سکه امامی هستیم؛ موضوعی که نرخ‌های سایت اتحادیه طلا و جواهر مهر تاییدی بر آن است. طبق اعلام سایت مذکور این فلز زردرنگ داخلی نه‌تنها وارد کانال ۳۸ میلیون تومان شد؛ بلکه در زمان تدوین این گزارش در محدوده ۳۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید.
در کنار بازار سکه امروز قیمت طلا ۱۸ عیار هم مانند سکه نوسان صعودی را تجربه کرد. هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز در مقایسه با روز قبل ۵۴ هزار و ۳۰۰ تومان گران شد و در حول‌وحوش ۳ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد که نسبت به‌روز قبل، افزایش ۱.۷ درصدی داشته است.
فارغ از بازار طلا و سکه، در معاملات امروز (یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲) مرکز مبادله ارز و طلای ایران، هر اسکناس دلار آمریکا با ثبات نسبت به روز کاری قبل به نرخ ۴۳ هزار و ۳۶۹ تومان و حواله دلار نیز به نرخ ۴۰ هزار و ۴۵۶ تومان معامله می‌شود. قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با افزایش نسبت به روز کاری قبل به ۴۷ هزار و ۲۴۴ تومان و نرخ حواله یورو به ۴۴ هزار و ۷۱ تومان رسیده است. از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات نیز با ثبات نسبت به روز کاری گذشته، ۱۱ هزار و ۸۰۹ تومان ارزش‌گذاری شده است و نرخ حواله درهم نیز ۱۱ هزار و ۱۶ تومان است.
به گزارش اقتصادنیوز،در کنار مرکز مبادله، امروز در صرافی ملی قیمت خرید دلار آمریکا ۴۲ هزار ۹۳۵ تومان و قیمت فروش دلار آمریکا ۴۳ هزار و ۳۶۹ تومان اعلام شد. از سوی دیگر قیمت خرید یورو ۴۶ هزار و ۷۷۱ تومان و قیمت فروش یورو ۴۷ هزار و ۲۴۴ تومان بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10845
اخبار مرتبط
نظرات شما