• شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ -
  • 18 May 2024

  • شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ -
  • 18 May 2024
رئیس کمیسیون معدن اتاق کرمان مطرح کرد

مقررات مزاحم در حوزه معدن احصا می شود

رئیس کمیسیون معدن اتاق کرمان در جمع اعضای این کمیسیون گفت: قوانین و مقررات مزاحم و بخشنامه های خلق الساعه مخل فعالیت های معدنی احصا و برای پیگیری بیشتر اصلاح آنها به کمیسیون معدن اتاق ایران و مجلس شورای اسلامی ارسال می شود...

مجید حجت، افزود: همچنین برنامه ریزی برای آموزش و اطلاع رسانی لازم در رابطه با قانون اولیه معدن و سایر موارد مورد نیاز در این حوزه برای فعالان معدنی ضروری است که باید انجام شود. وی ادامه داد: در نشست چند روز گذشته کمیسیون معدن اتاق ایران سه موضوع مهم جمع بندی انتظارات فعالان معادن از دولت در سال جدید، بررسی صلاحیت های لازم برای بهره برداری از معادن و استفاده از فرصت های همکاری با سازمان توسعه تجارت مانند شرکت در نمایشگاه های بین المللی مورد تاکید قرار گرفت.
حجت، به نامگذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان "جهش تولید با مشارکت مردم" اشاره و تصریح کرد: مواردی در این زمینه پیشنهاد شده که پس از بررسی و تائید، در قالب انجام فعالیت هایی اجرایی خواهد شد. رئیس کمیسیون معدن تصریح کرد: همچنین در سال جاری برنامه ریزی برای بازدیدهای میدانی برای معادن فعال و نیمه فعال، همایش تجلیل از پیشکسوتان حوزه معدن استان و شرکت فعال و موثر در همایش کرمان آیدکس صورت خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمان،حجت ادامه داد: با توجه به معدنی بودن استان کرمان پیشنهاد راه اندازی موزه معدن با جنبه های آموزشی و آگاهی بخشی مطرح شده که این موضوع نیز بررسی و پیگیری خواهد شد
گفتنی است در این نشست مواردی از جمله شکل گیری شرکت های مادر تخصصی، تشکیل بانک اطلاعاتی از فعالان معدنی و معادن، شناسایی تامین کنندگان مواد معدنی و تجهیزات معدنی، تشکیل زیرگروه های کمیته های کمیسیون معدن، بازدید از نمایشگاه های معدنی و برگزاری سمینارهای آموزشی به صورت ماهانه مطرح شد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10960
اخبار مرتبط
نظرات شما