• سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ -
  • 16 July 2024

  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ -
  • 16 July 2024
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران مطرح کرد

نیروگاه‌های اختصاصی پشتوانه تامین برق مس

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جمع معاونین و مدیران ارشد شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به مشکل قطع برق در مجتمع‌های تولیدی اظهار کرد: باید از حداکثر توان نیروگاه‌های اختصاصی برای تامین نیاز برق شرکت ملی مس و جلوگیری از کاهش تولید استفاده شود...

حسین مدرس خیابانی افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری مزین به نام «جهش تولید با مشارکت» شده است، هیچ مشکلی نباید مانع تحقق این شعار و رشد تولید در مجتمع‌های تولیدی شرکت ملی صنایع مس ایران شود.
وی با بیان اینکه پروژه احداث نیروگاه 42 مگاواتی خاتون آباد درحال اجراست، تصریح کرد: قرارداد ساخت 2 نیروگاه جدید خورشیدی با ظرفیت 42 مگاوات با گروه مپنا منعقد شده است که امیدواریم تا سال آینده آماده بهره‌برداری شده و برق تولیدی در مجتمع‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه با اشاره به ضرورت نوسازی و بازسازی ناوگان مورد استفاده در مجتمع‌های تولیدی تصریح کرد: فاز نخست نوسازی ناوگان در دست اقدام است که بر این اساس در کوتاه ترین زمان ممکن، 21 دستگاه اتوبوس جهت حمل و نقل همکاران شاغل در مجتمع‌ها با همکاری شرکت‌های خودروساز نوسازی و بازسازی خواهد شد.
به گزارش مس پرس،وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ملی صنایع مس ایران گفت:‌ بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته در شرکت مهندسی و توسعه ملی صنایع مس، تا پایان سال جاری 10 پروژه پیشران از جمله آهک اهر، نیروگاه خاتون‌آباد، کارخانجات تغلیظ دره‌زار و درآلو تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/11443
اخبار مرتبط
نظرات شما