• دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ -
  • 04 July 2022

  • دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ -
  • 04 July 2022
معاون فرمانداری شهرستان خبر داد

استرداد اراضی بلااستفاده شهرکهای صنعتی سیرجان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری سیرجان از تشکیل کمیته‌ ویژه‌ استرداد اراضی بلااستفاده در شهرک‌های صنعتی و تولیدی خبر داد.

اکبر عباسپور با اعلام این خبر گفت: در راستای حفظ و صیانت از منافع ملی و توسعه اقتصادی در شهرستان، اراضی با کاربری صنعتی و تولیدی که برخی افراد با اهداف سودجویانه دریافت کرده اما تاکنون هیچ اقدامی به منظور بهره‌برداری برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی انجام نداده‌اند، استرداد خواهد شد.
وی یادآور شد: چنانچه در بررسی‌ها مشخص شود افرادی به قصد دلالی و بورس‌بازی نسبت به خرید زمین در شهرک‌ها،نواحی و زمین های دولتی در سطح شهرستان اقدام کرده باشند و در حال حاضر هیچ‌ ساخت‌وسازی در مدت زمان قانونی انجام ندهند، اراضی واگذار شده به منظور انجام فعالیت های خدماتی و تولیدی، توسط "کمیته‌ ویژه‌ استرداد اراضی شهرک‌های صنعتی و تولیدی" بازپس‌گیری شده و در اختیار متقاضیان سرمایه‌گذاری صنعتی قرار می‌گیرد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری سیرجان افزود: در استرداد این زمین‌ها سعی بر آن داریم ضمن حفظ عدالت و جوانب مختلف، اگر کارفرمای واحد تولیدی یا صنعتی به دلایل غیرعمدی و خارج از کنترل موفق به بهره‌برداری در مدت زمان تعیین شده نشده باشد، به وی مهلت دوباره داده می‌شود.
اکبر عباسپور بیان کرد: از این پس، میزان پیشرفت تمامی اراضی که به تولیدکنندگان برای ساخت واحد تولیدی و صنعتی در سطح شهرستان واگذار می‌شود، به طور دقیق رصد شده و زمین بدون بهره‌برداری مناسب، باز پس گرفته می‌شود؛ در این رابطه اکنون یک مورد بازپس‌گیری زمین یکی از شرکت‌ها در دستور کار "کمیته‌ ویژه‌ استرداد اراضی شهرک‌های صنعتی و تولیدی"  قرار دارد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4063
اخبار مرتبط
نظرات شما