• پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ -
  • 30 June 2022

  • پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ -
  • 30 June 2022
مدیر زراعت جهادکشاورزی جنوب، خبر داد

تولید بیش از ۱۲۰۰ تن کلزا در جنوب کرمان

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان از برداشت کلزا در این منطقه خبر داد و گفت: طبق برآورد کارشناسان کشاورزی یکهزار و ۲۵۰ تن محصول کلزا در جنوب کرمان تولید می شود.

فرامرز رستگاری، سطح زیر کشت کلزا را در منطقه جنوب کرمان  ۵۰۴ هکتار اعلام کرد و افزود: عملیات برداشت کلزا در این منطقه از نیمه اول فروردین آغاز می شود و تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: برداشت محصول کلزا در شهرستان های قلعه گنج، منوجان، رودبار جنوب و فاریاب آغاز شده است.
وی تصریح کرد: توسعه کشت و تولید محصول استراتژیک کلزا در راستای برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی به منظور افزایش ضریب خوداتکایی در تولید محصولات استراتژیک و راهبردی در سال زراعی ۴۰۱-۱۴۰۰ در جنوب کرمان برنامه ریزی شد.
مدیر زراعت سازمان سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: نوع بذرهای کشت شده کلزا را در این منطقه از نوع هایولا-۵۰ به میزان ۲ هزار و ۱۵۵ کیلو گرم و دلگان به میزان یکهزار و ۱۱۵ کیلوگرم است.
وی افزود: توسعه کشت و تولید محصول استراتژیک کلزا با تأکید بر ارتقا بهره‌وری و افزایش عملکرد در واحد سطح در دستور کار قرار گرفته است.
وی از اجرای عملیات به زراعی محصول کلزا در سطح ۳۶ درصد سطح کشت منطقه جنوب کرمان خبر داد و گفت: با تلاش کشاورزان در بهبود عملیات به زراعی از جمله مکانیزاسیون کاشت، کنترل امراض و آفات، تغذیه مناسب آبیاری مطلوب و توسعه آبیاری تحت فشار نوار تیپ، وضعیت کمی و کیفیت مزارع نسبت به سنوات گذشته مطلوب تر ارزیابی شده است.
رستگاری بر ثبت سامانه پهنه بندی و اخذ معرفی نامه نسبت به تحویل محصول به مراکز خرید تاکید کرد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4143
اخبار مرتبط
نظرات شما