• پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 20 June 2024

  • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 20 June 2024
بازدهی بازارهای مالی و کالایی در اردیبهشت ۱۴۰۱؛

کدام بازار کمترین رشد را داشت؟

دومین ماه سال ۱۴۰۱ با رشد همه بازارهای مالی همراه بود. در این میان سکه بیشترین و دلار صرافی ملی کمترین رشد را تجربه کردند. بازدهی کالاهای بادوام نیز نسبت به ماه قبل، رشد بیشتری داشته است. بازدهی بازارها در اردیبهشت ۱۴۰۱ چگونه بود؟

دومین ماه سال در حالی به پایان رسید که بازارهای مختلف مالی و کالایی رشد داشتند. بازدهی بازارها در اردیبهشت ۱۴۰۱ چگونه بود؟
قیمت دلار
قیمت دلار صرافی ملی در فروردین، ۱٫۴۰ درصد رشد داشت. این کمترین بازدهی در میان بازارها است.
صرافی ملی، در روز ۳۱ فروردین، نرخ فروش دلار را ۲۵,۲۷۹ تومان اعلام کرد. این در حالی است که نرخ صرافی ملی در روز ۳۱ اردیبهشت، ۲۵۶۳۳ تومان به ثبت رسید.
قیمت طلا
در وجه دیگری از بازدهی بازارها در فروردین ۱۴۰۱، قیمت طلا اما در ماه گذشته، ۶٫۶۷ درصد رشد کرد.
قیمت طلا در آخرین روز فروردین ۱۴۰۱، یک میلیون و ۳۰۴ هزار و ۷۱ تومان بود. در حالی که بازار در در روز ۳۱ اردیبهشت، به قیمت یک میلیون و ۳۹۱ هزار و ۱۰۱ تومان رسید.
قیمت سکه
خریداران بازار سکه نیز ماه گذشته سود کردند. رشد قیمت سکه طرح جدید، ۱۰٫۵۲ درصد بود. این بیشترین بازدهی در میان بازارها است.
قیمت سکه در روز پایانی فروردین، ۱۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان بود و در روز پایانی اردیبهشت، به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.
قیمت طلا و سکه، نیز در دومین ماه سال، نوسانات زیادی داشت. به گونه‌ای که هر دو در طول ماه اردیبهشت، در کانال‌های مختلف جابه‌جا شدند.
قیمت جهانی طلا نیز در ماه گذشته نوساناتی داشت و ۵٫۵۲ افت داشت.
بورس
در وجه دیگری از بازدهی بازارها در فروردین ۱۴۰۱،شاخص کل بورس نیز در ماه گذشته رشد کرد. بورس فروردین ۱۴۰۱ را در سطح یک میلیون و ۵۱۲ هزار و ۲۱۹ واحدی به پایان رساند.
این در حالی است که شاخص کل بورس در آخرین روز اردیبهشت، یک میلیون و ۵۷۹ هزار و ۶۹۷ واحد بود. این ارقام به معنای رشد ۴٫۴۶ درصدی شاخص کل است.
مسکن
در ادامه بررسی بازدهی بازارها در اردیبهشت ۱۴۰۱، باید به مسکن اشاره کرد که با رشد همراه بود.
به گزارش مرکز آمار شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در این گروه، در دومین ماه سال۱۴۰۱ نسبت به ماه قبل ۲/۵ درصد افزایش داشت. این رقم برای فروردین امسال ۲/۱ درصد بود.
کالاهای بادوام
در وجه دیگری از بازدهی بازارها در اردیبهشت ۱۴۰۱، بازار کالاهای بادوام (خودرو و لوازم خانگی) نیز در ماه گذشته صعودی بود.
شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در این گروه، در دومین ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به ماه قبل ۵/۵ درصد رشد کرد. این رقم برای ماه قبل ۲/۷ بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4224
اخبار مرتبط
نظرات شما