• پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 18 August 2022

  • پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 18 August 2022
نشست هیات نمایندگان اتاق کرمان با رئیس کل دادگستری استان برگزار شد

هم‌افزایی برای حمایت از تولید

نشست هیات نمایندگان اتاق کرمان با رئیس کل دادگستری استان با هدف تحکیم و استمرار روابط بخش خصوصی با دستگاه قضا برای کمک به افزایش تولید و اشتغال استان برگزار شد.

رئیس اتاق کرمان در این نشست ضمن معرفی هیات نمایندگان و تشریح فعالیت های اتاق کرمان برای رئیس کل دادگستری استان گفت: فعالیت ها و همکاری های گسترده با سیستم قضایی استان به ویژه دادگستری به منظور حمایت از تولید انجام شده و اتاق کرمان سعی کرد به عنوان مشاور سه قوه، نقش خود را به خوبی ایفا کند و دغدغه ها، دیدگاه ها و مشکلات کارشناسی شده بخش خصوصی را به اطلاع این مجموعه برساند. سیدمهدی طبیب زاده افزود: خوشبختانه در استان کرمان حمایت سه قوه از بخش خصوصی وجود دارد که امیدواریم در شرایط فعلی اقتصاد کشور برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، این حمایت ها ادامه داشته باشد. وی اظهار کرد: سیستم قضایی استان به این باور رسیده که اتاق توانسته در چند سال گذشته به عنوان مشاور امین و دلسوز در کنار این مجموعه باشد که امیدواریم تفاهم نامه گذشته اتاق با دادگستری برای انجام فعالیت های جدید بررسی، بازنگری و مجددا منعقد شود.
در ادامه این نشست رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در سال های گذشته با توجه به برگزاری جلسات ستاد پیگیری اجرای مصوبات اقتصاد مقاومتی در دادگستری اقدامات خوبی انجام شده و در ادامه این کارگروه را فعالتر خواهیم داشت. حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی افزود: باید ظرفیت های داخل و بیرون دستگاه قضا را پای کار بیاوریم و حمایت همه جانبه از تولید و اشتغال انجام شود تا منویات رهبری به نتیجه برسد. وی ادامه داد: در ادامه فعالیت های گذشته دادگستری و اتاق کرمان که حمایت از جنبه کمی در تولید و اشتغال مدنظر بوده، امسال با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد دانش بنیان، باید کیفیت در تولید را نیز مدنظر قرار داد و از شرکت های دانش بنیان و پژوهش محور حمایت کرد.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در این نشست گفت: حمایت از بنگاه های اقتصادی در چند سال گذشته مورد تاکید رهبری بوده که بر همین مبنا دستگاه قضا بر اساس تاکید در سند تحول مصمم است حمایت حقوقی و قضایی از فعالان اقتصادی داشته باشد. سیدمهدی قویدل بیان کرد: در سال های گذشته دستگاه قضا در استان به ویژه دادگستری در دو موضوع گره گشایی از مسائل بنگاه های اقتصادی در ستاد اجرای مصوبات اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارخانجات و بنگاه های تعطیل و تلاش برای احیای آن ها را در دستور کار قرار داد که نتایج خوبی در پی داشته است. وی اظهار کرد: دادگستری و اتاق کرمان به این تفاهم رسیدند که پیش از وقوع این چالش ها، مطالعات و اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم و در این رابطه چندین گردهمایی با فعالان قضایی و اقتصادی به ویژه گردهمایی"مانع زدایی اقتصادی و پشتیبانی قضایی"را در شهرستان های بزرگ استان برگزار و شرکت کنندگان از نزدیک با مشکلات، چالش ها و موانع آشنا شدند و برای سال جاری نیز چندین دوره آموزشی مرتبط نیز برنامه ریزی شده است.
گفتنی است در این نشست اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان به بیان نظرات و پیشنهادهای خود در رابطه با حمایت دستگاه قضا از بخش خصوصی پرداختند.

 
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4237
اخبار مرتبط
نظرات شما