• پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 18 August 2022

  • پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 18 August 2022
رشد ۳ بازار و افت مجدد بورس؛

بازدهی بازارها در هفته دوم خرداد ۱۴۰۱

بازدهی بازارها در هفته دوم خرداد نشان می‌دهد که دلار، طلا و سکه با رشد همراه بودند و بورس با افت مواجه شد. سکه بیشترین و دلار صرافی ملی، کمترین بازدهی مثبت را داشت.

بازدهی بازارها در هفته دوم خرداد، نشان می‌دهد که سه بازار رشد داشته‌اند و یک بازار افت کرد.
قیمت دلار
قیمت دلار در هفته اول خرداد، ۰٫۷۰ درصد رشد داشت. این کمترین بازدهی مثبت در میان بازارهای مالی در هفته اخیر محسوب می‌شد.
صرافی ملی، روز پنجشنبه ۱۲ خرداد، نرخ فروش دلار را ۲۶ هزار و ۷۴ تومان اعلام کرد. این در حالی است که این رقم پنجشنبه ۵ خرداد، ۲۵ هزار و ۸۹۳ تومان ثبت شده بود.
قیمت طلا
بازدهی بازار طلا نیز در در هفته اول خرداد ۱۴۰۱، با ۳٫۰۵ درصد رشد همراه بود.
قیمت طلا در روز پنجشنبه، یک میلیون و ۴۲۸ هزار و ۹۶۱ تومان اعلام شد. در حالی که بازار در روز ۵ خرداد، به قیمت یک میلیون و ۳۸۶ هزار و ۷۱۵ تومان رسیده بود.
قیمت سکه
خریداران بازار سکه نیز در هفته دوم خرداد، رشد قیمت را تجربه کردند. در این بازه زمانی، بازدهی مثبت برای سکه طرح جدید، ۵٫۳۷ درصد بود. این میزان بیشتری رشد در  میان بازارها محسوب می‌شد.
قیمت سکه طرح جدید روز پنجشنبه ۱۲ خرداد، ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام شد، اما هفته پیش از آن، به ۱۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان رسیده بود.
بازارهای طلا و سکه، هفته گذشته نوساناتی داشتند و هر دو به کانال جدید وارد شدند. هر سه بازار دلار صرافی ملی، طلا و سکه، در دو هفته اخیر صعودی بودند. در حالی که اردیبهشت را نزولی به پایان رساندند.
بورس
اما در وجه دیگری از بازدهی بازارها در هفته دوم خرداد، شاخص کل بورس افت کرد. بازار سرمایه، هفته اخیر را در سطح یک میلیون و ۵۴۱ هزار و ۹۷۹ واحد به پایان رساند.
این در حالی است که شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته گذشته، پنجشنبه ۵ خرداد، به حدود یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۸۷ رسیده بود. این ارقام به معنای افت ۱٫۴۴ درصدی شاخص کل است. بورس، تنها بازار مالی بود که در  هفته اخیر بازدهی منفی داشت. هفته گذشته نیز شرایط به همین منوال بود. در حالی که بازار سرمایه اردیبهشت را صعودی به پایان رسانده بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4289
اخبار مرتبط
نظرات شما