• پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ -
  • 07 July 2022

  • پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ -
  • 07 July 2022
ظرفیت ۱۶۲ مگاواتی نخستین واحد نیروگاه مهتاب کویر؛

آغاز بهره‌برداری آزمایشی از نیروگاه گازی زرند

مجری طرح‌های نیروگاهی گازی شرکت برق حرارتی کشور گفت: نخستین واحد نیروگاه گازی مهتاب کویر شهرستان زرند به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسید و با موفقیت به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

محمود صادقی در حاشیه بازدید از نیروگاه گازی مهتاب کویر زرند افزود: پروژه احداث این نیروگاه با سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار میلیارد تومان و در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صنعت برق کشور با برخورداری از ۲ واحد گازی و یک واحد بخار به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه دومین واحد گازی نیروگاه نیز در پیک (اوج مصرف) دوم طی مردادماه وارد مدار تولید خواهد شد ادامه داد: راه‌اندازی این نیروگاه در تامین برق خط سراسری جنوب‌شرق کشور در  استان های، کرمان، هرمزگان و سیستان‌وبلوچستان بسیار حائز اهمیت است و نقش بسزایی در جبران کسری برق دارد.
مجری طرح‌های نیروگاهی گازی شرکت برق حرارتی کشور تصریح کرد: افزایش ظرفیت تولید برق منطقه، تامین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور، کمک به افزایش پایداری شبکه، استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقای دانش فنی در ساخت نیروگاه‌های حرارتی از جمله اهداف اجرای این پروژه محسوب می شود.
وی تاکید کرد: تمامی تجهیزات این نیروگاه ساخت داخل و نصب و راه اندازی آن توسط متخصصان داخلی کشور با موفقیت اجرا شده است و با بهره برداری از واحدهای دیگر این نیروگاه ۵۰۰ مگاوات برق به شبکه برق کشور افزوده می‌شود.
به گزارش ایرنا، نیروگاه مهتاب کویر در کیلومتر ۲۰ شهر زرند در مجاورت روستای علی آباد این شهرستان در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار در حال احداث است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4413
اخبار مرتبط
نظرات شما