• پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 18 August 2022

  • پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 18 August 2022
تداوم نقش‌آفرینی در توسعه استان کرمان؛

سرمایه‌گذاری450 میلیون دلاری میدکو در رفسنجان

با پیگیری نماینده رفسنجان در مجلس و موافقت مدیرعامل شرکت میدکو، سرمایه‌گذاری 450 میلیون دلاری این هلدینگ در رفسنجان در بازه زمانی چهارساله به اجرا درخواهد آمد...

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به پیگیری‌های دو ساله مبنی بر سرمایه‌گذاری شرکت میدکو در رفسنجان به‌منظور توسعه اشتغال این شهرستان، گفت: قرار شد در 100 هکتار زمین و سرمایه‌گذاری حدود 12 هزار میلیارد تومان کارخانه‌ای توسط این شرکت در رفسنجان راه‌اندازی شود.
«حسین جلالی» درباره جلسه با دکتر پورمند مدیرعامل و معاونان شرکت میدکو اظهار کرد: تک‌محصولی بودن و وضعیت منابع آبی شهرستان نیاز به صنعتی شدن را بیش از پیش کرده و این جلسه در راستای درخواست ما از شرکت میدکو برای سرمایه‌گذاری در رفسنجان بود.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه رفسنجان شهر مس است و اکتشافات جدیدی که در منطقه سریدون صورت گرفته و سرمایه‌گذاری‌های میدکو نیز در حوزه مس است، انگیزه‌ای ایجاد شد که قبول کنند و درخواست 100 هکتار زمین  کردند که کارخانه بزرگی در رفسنجان راه‌اندازی کنند.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با بیان اینکه پیش‌بینی شد سرمایه‌ای در حدود 450 میلیون دلار برابر با 12 هزار میلیارد تومان در رفسنجان انجام دهند و 150 هزار تن کنسانتره و حدود 50 هزار تن مس کاتد در سال بتوانند تولید کنند، ادامه داد: قرار شد بنده با مس رایزنی کنم از ظرفیت میدکو در رفسنجان هم جهت صنعتی‌شدن هم اشتغال شهرستان استفاده کنیم و برای مجوزهای این کارخانه از همین امروز پیگیری خواهم کرد.
وی خاطرنشان کرد: به گفته مدیرعامل میدکو، در صورت اخذ مجوز حدود چهار سال آینده این کارخانه بهره‌برداری و تولید کاتد را آغاز خواهد کرد و از آنجا که در تولید کنسانتره و مس کاتد نیاز به سنگ مس هست، شرکت ملی صنایع مس در این زمینه باید کمک و همکاری کند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4459
اخبار مرتبط
نظرات شما