• جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 07 October 2022

  • جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 07 October 2022
پنل تخصصی آب در کرمان آیدکس ۲۰۲۲ برگزار شد؛

تاکید بر اصلاح حکمرانی آب

در پنل تخصصی آب در کرمان آیدکس ۲۰۲۲ بر ضرورت بررسی و توجه به بستر تاریخی و وابستگی به مسیر طی شده مسئله آب در هر محدوده مطالعاتی پیش از اتخاذ سیاست های آبی در بدنه حکمرانی و حتی پیش از سرمایه‌گذاری در هر منطقه، تاکید شد...

همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان با حضور مسئولان ملی، استانی و بین المللی در مرکز بین المللی تحصیلات تکمیلی و پیشرفته کرمان (هایتک) در تاریخ ۲۲ و ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۱ و به میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان با ۱۶ پنل تخصصی برگزار شد.
در ابتدای پنل تخصصی آب، ارشدی، معاون سابق مرکز امور اجتماعی آب و انرژی وزارت نیرو، به عنوان مدیر پنل به اختصار به شرح رابطه آب با توسعه و جامعه پرداختند. در ادامه وضعیت فعلی منابع آب استان و طرح سازگاری با کم آبی در کرمان توسط روزبهانی، دبیر کارگروه سازگاری با کم آبی شرکت سهامی آب منطقه ای کرمان، تشریح شد و جلال کمالی، عضو کمیته تحقیقات و فناوری شرکت سهامی آب منطقه ای کرمان، ضمن ارائه وضعیت منابع آب در کشور و استان به ضرورت مدیریت همه جانبه آب شامل توجه همزمان به مدیریت انرژی، اقتصاد، آثار اجتماعی و … اشاره کردند. همچنین بهار زند رضوی، روزنامه نگار و پژوهشگر حوزه آب و رسانه، به مدیریت ارتباطات ذی نفعان در حکمرانی محلی و رویکردهای متفاوت آنها در برخورد با مسئله آب پرداختند. در ادامه گل کار به عنوان دبیر پنل، پژوهشگر اندیشکده تدبیر آب ایران، با ذکر یک مثال واقعی از وضعیت منابع آب رفسنجان به ضرورت بررسی و توجه به بستر تاریخی و وابستگی به مسیر طی شده مسئله آب در هر محدوده مطالعاتی پیش از اتخاذ سیاست های آبی در بدنه حکمرانی و حتی پیش از سرمایه گذاری در هر منطقه، تاکید داشتند.
ذبیح الله اعظمی نماینده مجلس شورای اسلامی از کرمان نیز در این جلسه حضور داشتند و ضمن اشاره به صحبت های سخنرانان ادامه دادند که مسئله بعدی ما جنگ بر سر آب است و ما نباید آب این سرمایه ارزشمند نسل های آینده را این چنین غارت کنیم و لازم است در راستای حفظ منابع آبی در بخشهای مختلف مربوط به آب سرمایه گذاری کنیم.
در یک ساعت پایانی این نشست، حاضرین با طرح پرسش ها و دیدگاه های خود در خصوص این همایش، به گفتگو و تبادل آرا با اعضای پنل پرداختند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4555
اخبار مرتبط
نظرات شما