• سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 27 September 2022

  • سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 27 September 2022
«کرمان موتور» اعلام کرد

نسخه ارتقا یافته جک‌ جی۴ در راه بازار

در راستای سیاست‌های سازمان ملی استاندارد مبنی بر ارتقای استانداردهای ایمنی و عملکردی خودروهای سواری، شرکت «کرمان موتور» نسخه جدید خودرو جی ۴ را در شهریور سال جاری و با تجهیزات ایمنی ارتقا یافته به بازار عرضه خواهد کرد.

براساس این گزارش، یکی از موارد مهم در ایمنی خودروها تجهیز خودرو به سیستم کنترل پایداری الکتریکی یا همان سیستم «ESC» است که در نسخه جدید خودروی، جی ۴ به منظور ارتقای ایمنی به آن مجهز شده است. این سیستم که وظیفه اصلی آن جلوگیری از انحراف خودرو است، می‌تواند تا حد بسیار زیادی مانع از ایجاد حادثه برای خودرو شود و اهمیت آن در بهبود ایمنی خودروها باعث شده در بسیاری از کشورها به یک استاندارد اجباری تبدیل شود.
از دیگر تغییرات در جی ۴ جدید می توان به ارتقای ترمزهای این خودرو اشاره کرد، به طوری که سیستم ترمز جی ۴ که قبلا در چرخ‌های عقب از نوع کاسه‌ای در آن استفاده شده  بود، به نوع دیسکی تغییر یافته و بنابراین خودرو در هر چهار چرخ مجهز به ترمزهای دیسکی شده است که عملکرد بهتری نسبت به قبل دارد. ضمن اینکه این تغییر باعث خنک کاری بهتر و کوتاه‌تر شدن زمان عکس‌العمل سیستم به فرامین راننده شده است.
لزوم تجهیز خودرو به چراغ های رانندگی در روز (DRL) از جمله مواردی است که این روزها به عنوان یکی از اصول ایمنی در خودروها همواره مورد توجه قرار دارد که این موضوع نیز مد‌نظر قرار گرفته و محصول جدید جی ۴ به چراغ DRL یا چراغ رانندگی در روز تجهیز شده است؛ همچنین در این محصول شاهد اضافه شدن سیستم راهنمای نشانگر تعویض دنده یا «GSI» نیز هستیم.
همچنین تمامی موارد مورد اشاره و تغییرات جدید در محصول جی ۴، براساس استانداردهای روز و سیاست‌های سازمان ملی استاندارد ایران پیاده‌سازی و به روز‌آوری شده است تا بیش از پیش شاهد رضایت مشتریان کرمان موتور از خودروهای تولیدی این شرکت باشیم.
براساس اعلام شرکت کرمان موتور، نسخه جدید خودرو جی ۴ در اواخر تابستان امسال روانه بازار شده و جایگزین نسخه قبلی خواهد شد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4567
اخبار مرتبط
نظرات شما