• جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ -
  • 29 September 2023

  • جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ -
  • 29 September 2023
رئیس اتاق کرمان مطرح کرد

بهبود فضای کسب و کار با اصلاحات مالیاتی

رییس اتاق کرمان تاکید کرد:یکی از قویترین ساختارها در اتاق کرمان پرداختن به مسائل مالیاتی توسط نایب رئیس اتاق است زیرا معتقدیم رفع مسائل مالیاتی در کنار مسائل بیمه‌ای و بانکی می‌تواند به بهبود فضای کسب و کار کمک کند...

رئیس اتاق کرمان گفت: بخش خصوصی به دنبال فعالیت های شفاف اقتصادی و کار صحیح است و اتاق کرمان از هیچ فعالیت غیر رسمی و غیرقانونی حمایت نکرده و نخواهد کرد.
سیدمهدی طبیب زاده در کارگاه آموزشی تبیین قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان افزود: معتقدیم هر چه فعالیت های اقتصادی شفاف تر باشند، پایه های جدید مالیاتی افزایش می یابد و آسیب کمتری به فعالان اقتصادی وارد می شود. وی ادامه داد: یکی از قویترین ساختارها در اتاق کرمان پرداختن به مسائل مالیاتی توسط نایب رئیس اتاق است زیرا معتقدیم رفع مسائل مالیاتی در کنار مسائل بیمه ای و بانکی می تواند به بهبود فضای کسب و کار کمک کند.
طبیب زاده، با اشاره به اینکه ناعادلانه بودن اخذ مالیات فعالان اقتصادی را ناراحت می کند، خطاب به مسئولان گفت: ما را همراه خود بدانید تا بتوان بهتر و سریعتر برای بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال اقداماتی را انجام داد. در ادامه این کارگاه آموزشی رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور، ضمن ارائه مباحث آموزشی بیان کرد: تاثیر اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان بر روی کسب و کارهاست و فضای کسب و کار کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.
به گزارش روابط عمومی اتاق  کرمان، محمد برزگری افزود: اگر اجرای این قانون به سمت فرآیندهای سیستمی حرکت کند،  خروجی آن مبارزه با قاچاق، کاهش دعواهای بین اشخاص، حل برخی مسائل مالیاتی و مشکلات برنامه ریزی خواهد بود. وی از جلیل کاربخش نایب رئیس اتاق کرمان برای فراهم کردن زمینه برگزاری این کارگاه آموزشی و پیگیری های وی برای حل مسائل فعالان اقتصادی قدردانی و اظهار کرد: جنس این قانون با سایر قوانین متفاوت است و باید قبل از اجرا به خوبی تبیین و مطرح شود.
برزگری، هوشمندسازی نظام مالیاتی را منوط به داشتن نگاه بلند مدت و انجام فرآیندهای لازم در این زمینه دانست. گفتنی است در این کارگاه آموزشی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان تبیین شد.


 
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4629
اخبار مرتبط
نظرات شما