• یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022

  • یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022
سود ۴۶ ریالی در پایان کوارتر نخست؛

فروش خوب «فجهان» در مرداد

گزارش عملکرد فروش مردادماه ۱۴۰۱ شرکت فجهان منتشر شد.به گزارش اقتصاد کرمان، مجتمع جهان فولاد سیرجان موفق شد سود ۴۶ ریالی را برای سهامداران خود محقق کند.

براساس این گزارش، فجهان در پایان کوارتر نخست موفق شد سود ۴۶ ریالی را برای سهامداران خود محقق کند. سود این شرکت در بهار سال گذشته ۱۹۲ ریال بود.
فجهان در مرداد ماه فروش خوب ۱۱.۳۲۷ میلیارد ریالی را ثبت کرده است. و این در حالی است که فروش مرداد سال گذشته ۴.۷۷۹ میلیارد ریال بود. همچنین این رقم در مقایسه با درآمد ماه گذشته رشد ۱۱ درصدی را تجربه کرده است.
کل درآمد سال گذشته ۱۰۸.۴۸۲ میلیارد ریال گزارش شده است. بنابراین فجهان در پنج ماه ابتدایی از سال ۱۴۰۱ موفق شده ۴۴ درصد از بودجه سال گذشته را پوشش دهد.
شمش و میلگرد بیشترین وزن سبد فروش این مجموعه را تشکیل می‌دهد. نرخ فروش این محصولات در این ماه به ترتیب با کاهش ۵ و ۶ درصدی نسبت به ماه گذشته ۱۳۳ و ۱۴۹ میلیون ریال گزارش شده است.
با توجه به فروش خوب شرکت در تیر و مرداد ماه و با در نظر گرفتن موجودی انبار خوب فجهان همه چیز برای دستیابی سود بهتر در ۳ ماهه دوم آماده است. البته خوب است بدانید تنها ریسک شرکت برای تحقق سناریو مذکور کاهش قیمت در بازارهای جهانی خواهد بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4915
اخبار مرتبط
نظرات شما