• یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022

  • یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022
در نمایشگاه ونزوئلا؛

جک J۴ برقی «کرمان‌موتور» رونمایی شد

اولین دوره نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی مشترک ایران و ونزوئلا (Exposición Irán y Venezuela) با حضور ۸۲ شرکت ایرانی و تعدادی از شرکت‌های ونزوئلایی در کاراکاس پایتخت این کشور برگزار شد. در این نمایشگاه، کرمان موتور و گروه مپنا محصول مشترک خودرو برقی برپایه پلتفرم اختصاصی PS1 را رونمایی کردند.

نسخه برقی پروژه PS1 به عنوان نسخه ایرانی جک J4 تولیدی مشترک گروه مپنا و کرمان موتور در حال گذراندن مراحل تست و بررسی است و در حاشیه نمایشگاه تحول صنعت خودرو کشور نیز به نمایش درآمده است.
خودرو جک J4 الکتریکی تولیدی مشترک کرمان موتور و گروه مپنا به یک پیشرانه تمام الکتریکی با توان ۱۲۰ کیلووات (۱۶۰ اسب بخار) و گشتاور ۲۸۰ نیوتن متر مجهز شده است.


جکJ4 الکتریکی برای تامین نیرو از یک پکیج باتری‌ ۴۱ کیلووات ساعت بهره می‌برد و توان پیمایش حدود ۳۰۰ کیلومتر را با هر بار شارژ کامل دارا است.
خودرو جک J4 الکتریکی کرمان موتور با بهره‌گیری از سیستم پیشرفته فرایند بازیافت انرژی حاصل از ترمزگیری و شتاب منفی در حالت بهینه تا حدود ۳۵۰ کیلومتر را با یک بار شارژ کامل باتری می‌تواند طی کند.


شرکت کرمان موتور و گروه مپنا با حضور مشترک در این نمایشگاه توان فنی و تولیدی خود را در خصوص تولید خودروهای الکتریکی و همچنین تجهیزات مورد نیاز خودروهای برقی و ایستگاه‌های شارژ به نمایش گذاشتتند.
بر اساس این گزارش نیکولاس مادورو رئیس‌ جمهور ونزوئلا ضمن حضور در نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی مشترک ایران و ونزوئلا، از مونتاژ و تولید چهار مدل خودرو ایرانی با قیمت بین 12 الی 16 هزار دلار قیمت در کشور ونزوئلا خبر داد و در ادامه افزود: به دلیل کم مصرف و اقتصادی بودن خودروهای ایرانی تولید این خودروها موجب صرفه‌جویی اقتصادی مردم ونزوئلا در مبحث سوخت می‌شوند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4950
اخبار مرتبط
نظرات شما