• پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023

  • پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023
خودروهایی که بالای ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارند؛

این خودروها جت‌های جاده هستند

صنعت خودرو در طول سال ها، نوآوری و مهندسی قابل توجهی را از خود نشان داده است. سازندگان نه تنها مرزها را در طراحی جابجا می‌کنند، بلکه با سرعتی که خودروهای اسپورت جدید می‌توانند به آن دست یابند، با سرعت بالای ۴۰۰ کیلومتر در ساعت، دنیا را دگرگون خواهند کرد.

هنسی ونوم جی‌تی ( ۴۳۵.۳ کیلومتر بر ساعت )
در فوریه ۲۰۱۴، هنسی ونوم GT به سرعت ۲۷۰.۴۹ مایل در ساعت (۴۳۵.۳ کیلومتر در ساعت) رسید که به طور غیررسمی رکورد جهانی سریع ترین خودروی جهان را شکست. ظاهراً این خودرو به دلیل مشکلات سازمانی نمی تواند در هر دو جهت آزمایش شود و بنابراین رکورد غیر رسمی باقی مانده است. با این حال، این خودرو در حال حاضر رکورد سریع ترین خودروی تولیدی جهان را در اختیار دارد و شکی نیست که این ماشین یک ماشین فوق العاده و واقعی است. Hennessey Venom GT دارای موتور V۸ توئین توربو است و قیمتی در حدود ۱.۲ میلیون دلار دارد. در دسامبر سال گذشته، سازنده بریتانیایی اعلام کرد که ۱۱ خودرو از ۲۹ خودروی پیشنهادی هنسی قبلا فروخته شده است.
بوگاتی ویرون سوپر اسپرت ( ۴۳۰.۹ کیلومتر بر ساعت )

وقتی به یک خودروی سریع فکر می‌کنید، شرط می‌بندیم که بوگاتی ویرون به ذهنتان خطور کند. بوگاتی ویرون، خودرویی با طراحی فرانسوی، مطمئناً برای افراد معدودی با قیمت نجومی ۲.۵ میلیون دلار رزرو شده است. اگرچه ویرون فوق‌العاده گران است، اما ویرون یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان با حداکثر سرعت ۲۶۷.۸ مایل در ساعت (۴۳۰.۹ کیلومتر در ساعت) است.
کوئینگزگ آگرا ( ۴۳۹ کیلومتر بر ساعت )

این خودرو با طراحی سوئدی می تواند تنها در ۲.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. این ماشین متوسط به طور ویژه از مواد بادوام و سبک وزن طراحی و ساخته شده است تا به آن کمک کند به حداکثر سرعت ستاره ای ۲۷۳ مایل در ساعت (۴۳۹.۳ کیلومتر در ساعت) برسد.
۹ff GT۹-R ( ۴۱۳.۶ کیلومتر بر ساعت )

۹ff GT۹-R شاید یکی از شناخته شده ترین خودروها نباشد، اما مطمئنا یکی از سریع ترین هاست. در واقع، ۹ff GT۹-R طوری طراحی شده است که عمدا عنوان سریع ترین رودستر جهان را به خود اختصاص دهد و می تواند تنها در ۲.۹ ثانیه به سرعت ۰-۶۲ مایل در ساعت برسد. متأسفانه بوگاتی ویرون این رویا را درهم شکست. با این حال، این خودرو تنها حدود ۷۰۰۰۰۰ دلار قیمت دارد که آن را به یکی از مقرون به صرفه ترین سوپر خودروهای موجود تبدیل می کند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5006
اخبار مرتبط
نظرات شما