• یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022

  • یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022
در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری انجام شد؛

بررسی راهکارهای اجرایی لایحه تقسیم استان کرمان

احتمالا دولت ابراهیم رییسی بنا دارد کار تفکیک استان کرمان به دو استان شمالی و جنوبی را مسکوت نگذارد و آن را چراغ خاموش تا زمان نهایی شدن پیش ببرد.

در همین راستا، نشست بررسی راهکارهای بهینه اجرایی لایحه تقسیم استان کرمان با حضور نماینده جیرفت در مجلس شورای اسلامی، نمایندگانی از وزارت کشور و سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی کشور در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
متعاقب حضور رئیس جمهور در استان کرمان در چارچوب سی و یکمین سفر استانی دولت و اعلام تشکیل استان کرمان جنوبی در جمع مردم جیرفت، موضوع تشکیل این استان در هیات دولت مطرح و به تصویب رسید.
از این‌رو مرکز بررسی‌های ریاست جمهوری، حسب وظیفه ذاتی خود در خصوص تهیه گزارش‌های سیاستی و تقدیم آن به رئیس جمهور، با دعوت از صاحبنظران، کارشناسان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط، نشستی را در خصوص بررسی الزامات و ملاحظات اجرای بهینه لایحه تشکیل استان کرمان جنوبی در صورت تصویب در مجلس شورای اسلامی، برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری،در این جلسه که به ریاست گوهری‌مقدم، معاون سیاسی مرکز بررسی‌های استراتژیک انجام شد، نمایندگان دستگاه‌های اجرایی به ارائه نظرات کارشناسی و پیشنهادات خود در خصوص اجرای بهینه لایحه در صورت تصویب در مجلس شورای اسلامی پرداختند و بر لزوم توجه به همه ابعاد اجرایی این لایحه اعم از مسائل فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی تاکید کردند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5050
اخبار مرتبط
نظرات شما