• جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ -
  • 03 February 2023

  • جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ -
  • 03 February 2023
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق کرمان پیشنهاد داد

آزادی واردات نهاده‌ کشاورزی در برابر ارز صادراتی

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق کرمان در اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذا در اتاق ایران، گفت: درخواست ما آزادشدن واردات نهاده های کشاورزی در مقابل ارز حاصل از صادرات است زیرا معتقدیم که ورود کالاهای با کیفیت به تولید ما کمک می کند.

سیدمحمدرضا ترابی موسوی افزود: پایین بودن بهره وری و قیمت بالای تمام شده محصول، قدرت رقابت را از صادرکنندگان می گیرد که باید در کنار استفاده از علم و تکنولوژی، مسائل را به دست خود حل کنیم. وی با اشاره به مواد 27 و 28 قانون توزیع عادلانه آب در رابطه با حفظ مالکیت اراضی کشاورزی ادامه داد: متاسفانه فقط به دلیل اینکه اراضی باید آبیاری شوند و سرسبز باشند تا مالکیت آنها حفظ شود، آب های با کیفیت را در اراضی بی کیفیت و کم بهره مصرف می کنیم در حالی که می توان با اصلاح قانون این آب را به اراضی پربازده انتقال داد.
ترابی موسوی، اظهار کرد: متاسفانه صدور بخشنامه های ناگهانی باعث اجرا نشدن صحیح کشاورزی قراردادی می شود به عنوان مثال پس از دو ماه مذاکره با خریدار خارجی که توافق برای خرید هزار تن از یک محصول انجام شده بود، دقیقا در روزی که طرف خارجی برای اجرای توافق وارد ایران شد بخشنامه ای صادر و صادرات آن محصول ممنوع اعلام شد. رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق کرمان در بخش دیگری بیان کرد: متاسفانه تغییرات شدید اقلیم در سال های گذشته باعث شده ما سال های متوالی محصول بارور نداشته باشیم در حالی که در گذشته هر چند سال یکبار شرایط نامناسبی بود.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمان،وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در استان کرمان به 212 هکتار از باغات یک محصول در کرمان 90 درصد خسارت وارد شده که این مسئله برای سومین سال پیاپی اتفاق افتاده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5326
اخبار مرتبط
نظرات شما