• جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ -
  • 03 February 2023

  • جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ -
  • 03 February 2023
در اختتامیه دومین جشنواره خرمای کلوته تاکید شد

ضرورت تولید نهال خرمای کلوته در جنوب کرمان

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جنوب کرمان از عدم وجود نهال خرمای کلوته موردنیاز ابراز نگرانی کرد و گفت: کشت و صنعت برای تولید نهال وارد عمل شود زیرا هیچ نهالی نداریم...

علی محبان در آیین اختتامیه دومین جشنواره خرمای کلوته در شهر عنبرآباد که با حضور استاندار، رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان و فعالان اقتصادی  برگزار شد، گفت: خوشبختانه اتفاقات خوبی رخ داده و  ۲۵ غرفه به همراه ۱۲ شرکت معتبر در بخش تولیدات و صادرات جشنواره شرکت کردند که یک امتیاز قابل توجه محسوب می شود.
 وی از استقبال صنایع جنبی خرما و بانک هایی که در برگشت ارز حمایت داشتند در نمایشگاه جشنواره کلوته خبرداد و گفت: تعداد ۱۰۰ نفر در حاشیه این رویداد در بخش صادرات و بسته بندی آموزش دیدند که اگر هر فعال اقتصادی قرار باشد این آموزش ها را ببیند هزینه زیادی دارد در حالی که این  مهم را در قالب  یک بسته آموزشی ارائه دادیم.
محبان خروجی اولین جشنواره خرمای کلوته را تحول در شهرک های صنعتی عنوان کرد و افزود: بیش از ۳۰ کارگاه بسته بندی خاص خرمای کلوته در شهرک های صنعتی احداث شده است که به نوعی تحول عظیمی در شهرک های صنعتی و صنایع جانبی ایجاد شده است.
وی خرمای کلوته را خاص کشور ایران و جنوب کرمان دانست و گفت: این افتخار را داریم که خرمای کلوته در ایران و جنوب کرمان تولید می شود و معرفی بیشتر این مهم در گرو اهتمام مسئولان سازمان جهاد کشاورزی و معاونت حفظ نباتات را می طلبد.
به گزارش ایسنا، مدیر اجرایی اتاق بازرگانی جنوب کرمان تولید نهال خرمای کلوته را  توسط کشت و صنعت یک ضرورت عنوان کرد و گفت: دیگر هیچ نهال و فسیلی در منطقه نداریم و کشت و صنعت جیرفت باید به موضوع تولید نهال وارد عمل شود.
وی از راه‌اندازی ستادی در سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان برای مدیریت همه رویدادهای بخش کشاورزی خبر داد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5548
اخبار مرتبط
نظرات شما