• پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023

  • پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023
قیمت سکه ریزش کرد؟

آرایش نزولی در بازار طلا

قیمت دلار امروز در بازار آزاد نسبت به روز قبل رنج بود اما در بازار رسمی به پرواز درآمد. قیمت طلا هم امروز در بازار داخلی ایران بر خلاف بازار جهانی عقب نشینی کرد...

بازار ارز امروز سه شنبه 8 آذر شاهد آرامش قیمت دلار بود. نرخ دلار امروز نسبت به روز قبل رنج بود. عده ای از معامله گران باور دارند فشار عرضه توسط نهاد سیاستگذار  سد راه بازیگران افزایشی شده است.
قیمت دلار رنج شد
از سوی دیگر قیمت دلار در بازار هرات و سلیمانیه هم امروز نوسان محدودی را ثبت کرد و نرخ حواله درهم نیز امروز  نوسان اندکی را تجربه کرد. برخی از معامله گران هم با اشاره به عوامل یاد شده می گفتند که سیگنال صعود یا نزول از بازارهای همسایه به تهران مخابره نشد و یکی از دلایل  ثبات دلار در بازار ارز تهران می تواند به همین عامل برگردد.
تداوم افزایش قیمت دلار در بازار رسمی
اگر چه قیمت دلار در بازار آزاد نوسان محدودی را تجربه کرد اما بازار رسمی امروز شاهد افزایش قیمت دلار بود. قیمت دلار امروز سه شنبه 8 آذر ماه در بازار متشکل ارزی نسبت به روز گذشته رشد کرد.
هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده ظهر امروز در محدوده33 هزار و 550 تومان به فروش رسید. روز گذشته نرخ دلار متشکل در محدوده 32 هزار و 209 تومان به فروش رسیده بود.
در صرافی ملی هم امروز قیمت دلار  مسیر صعود را دنبال کرد. نرخ خرید دلار امروز در صرافی ملی از کانال 31 هزار تومان وارد کانال 32 هزار تومان شد. نرخ خرید دلار  امروز 32 هزار و 138 تومان اعلام شد و این در حالی است که روز گذشته خرید دلار در محدوده 31 هزار و 740 تومان بوده است.  قیمت فروش دلار صرافی ملی هم امروز 32 هزار و 461 تومان بود که نسبت به روز گذشته در حول و حش 400 تومان بالا رفته است.
نرخ دلار توافقی افت کرد
با این حال نرخ دلار توافقی ظهر امروز نسبت به روز گذشته کاهشی بود. قیمت دلار توافقی امروز در زمان نوشتن این گزارش در محدوده  33 هزار و 818 تومان مبادله شد که نسبت به روز گذشته 89 تومان افت کرده بود.
پیشروی قیمت طلا در بازار جهانی
بازار جهانی طلا امروز بر خلاف روز گذشته شاهد پیشروی قیمت طلا بود. اونس جهانی طلا امروز 10 دلار بالا رفت و در محدوده 1754 دلار معامله شد.
آرایش نزولی در بازار طلا 18 عیار
در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار امروز برخلاف روز گذشته آرایش نزولی به خود گرفت و  10 هزارو 800 تومان پایین آمد. قیمت طلا امروز 1میلیون و 532 هزار و 500 تومان بود. عقب نشینی قیمت طلا در بازار امروز در حالی است که در سه روز اول هفته جاری نرخ طلا آرایش صعودی به خود گرفته بود.
قیمت سکه ریزش کرد؟
قیمت سکه امروز در محدوده 17 میلیون تومان تا محدوده 17 میلیون و 50 هزار تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با روز قبل تقریبا رنج بود .با این حال عده ای از معامله گران مدعی بودند که سکه بازان امروز دنده معکوس زدند  و کانال 17 میلیون تومان از دست رفته است. از نگاه این دسته قیمت سکه امروز در محدوده 16 میلیون و 983 هزار تومان معامله شده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5654
اخبار مرتبط
نظرات شما