• شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 24 February 2024

  • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 24 February 2024
مالیات خودروهای لوکس در سال ۱۴۰۲؛

لیست خودروهایی باید مالیات پرداخت کنند

مالکان خودروهای لوکس بالای ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان باید در سال ۱۴۰۲ مالیات پرداخت کنند؛ اما طبق این طرح کدام خودروها در بازار ایران مشمول پرداخت مالیات می‌شوند؟...

طبق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، مالکان خودروهای لوکس با قیمت بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مشمول پرداخت مالیات خواهند شد. طبق این لایحه، مالکان باید تا پایان بهمن هر سال مالیات خودروی لوکس خود را پرداخت کنند و پیش از پرداخت مالیات نیز امکان ثبت نقل و انتقال آنها وجود نخواهد داشت.
خودروهای مشمول پرداخت مالیات در سال ۱۴۰۲
در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ برای خودروهای با قیمت بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مالیات در نظر گرفته شده و مالکان باید به میزان ۱ درصد معادل قیمت خودرو را به‌عنوان مالیات بپردازند. از این رو تکلیف خودروهای لوکس که قیمت نجومی دارند یا خودروهای صفر کیلومتر که قیمت آنها توسط خودروسازان یا واردکنندگان تعیین می‌شود کاملا مشخص است؛ اما در این بین بسیاری از خودروهای مونتاژی و کارکرده نیز مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.
در همین راستا لیستی از خودروهای کارکرده، خودروهای وارداتی و مونتاژی صفر کیلومتر بازار ایران که باید مالیات بپردازند را تهیه کردیم که در ادامه می‌توانید جزئیات آنها را مشاهده کنید:

 
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6277
اخبار مرتبط
نظرات شما