• پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 20 June 2024

  • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 20 June 2024
فرماندار رفسنجان خبر داد

فرصت ۲ هفته‌ای برای جابه‌جایی کوره‌های زغال

فرماندار رفسنجان به مالکین کوره‌های زغال‌سوزی در شهرستان فرصت داد ظرف مدت دو هفته از مناطق مسکونی فاصله بگیرند و برای جابه‌جایی کوره اقدام کنند...

حسین رضایی اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که شهرستان رفسنجان با آن مواجه است، کوره‌های زغال‌سوزی است که شاید ۱۵ سال اقدام موثری در این زمینه انجام نشده است.
وی بیان کرد: به‌علت کم‌آبی، سطحی از باغات پسته رفسنجان خشک می‌شود و چوب آنها به‌خاطر اینکه آفات ثانویه باغات را درگیر نکند به زغال تبدیل می‌کنند اما به هر حال کوره‌های زغال‌سوزی معضلاتی را ایجاد کرده است.
فرماندار رفسنجان با بیان این‌که این کوره‌ها در مجاورت روستاها و مناطق مسکونی قرار گرفته و سلامت شهروندان را به خطر انداخته‌اند، افزود: گاز مونوکسید کربن به شدت برای سلامتی مردم مضر است و جابه‌جایی کوره‌ها حتما باید انجام شود.
وی ادامه داد: فرصت دو هفته‌ای توسط محیط‌زیست اعلام شده و اخطارها داده می‌شود و اگر بعد از دو هفته برای جابجایی کوره‌ها اقدامی نشود باید کوره‌ها قلع و قمع شوند.
رئیس شورای تأمین رفسنجان همچنین گفت: موضوع دیگری که وجود دارد این‌که درختان بزرگ در باغات بریده شده و بعضا درختان سبز در حال بریده شدن است و مورد اعتراض مالکین قرار گرفته لذا طبق جلساتی که داشتیم مقرر شد هر خودروی حمل چوب پسته که بدون مجوز باشد توسط نیروی انتظامی به پارکینگ هدایت شود.
به گزارش ایسنا،وی اخذ مجوز خودروهای حمل چوب پسته را توسط دهیاران اعلام کرد و افزود: مجوز توسط دهیاری‌ها صادر می‌شود و باید مشخص شود این چوب از باغ کدام شخص و به سمت کدام کوره می‌رود.
به گفته وی، بعضی از کوره‌های زغال‌سوزی ساماندهی شده‌اند و مابقی نیز باید اقدام عاجلی انجام دهند وگرنه با مسائل بعدی روبه‌رو می‌شوند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6290
اخبار مرتبط
نظرات شما