• شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 24 February 2024

  • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 24 February 2024
فروش ربع سکه بانک مرکزی شکست خورد؛

پایان عرضه ربع سکه در بورس کالا

بانک مرکزی از ابتدای هفته جاری عرضه 500 هزار قطعه ربع سکه را در بورس کالا آغاز کرده بود که حالا مشخص شده است تنها 43 هزار قطعه از این سکه‌ها مشتری داشته‌اند...

هفته گذشته بود که بانک مرکزی اعلام کرد با هدف کاهش قیمت و حباب ربع سکه، به عرضه 500 هزار قطعه از این نوع سکه در بورس کالا اقدام خواهد کرد.
بانک مرکزی پیش‌بینی کرده بود با این عرضه‌ها قیمت ربع سکه را که آن زمان در کانال هشت میلیون تومانی قرار داشت کاهش خواهد داد. انتشار خبر عرضه بورسی سکه البته باعث افت قیمت این نوع سکه به کانال هفت میلیون تومانی و قرار گرفتن در سطح هفت میلیون و 700 هزار تومان شد.
اما در ادامه، این عرضه‌ها نتوانست در کاهش قیمت ربع سکه موفق عمل کند و امروز همزمان با پایان عرضه بورسی ربع سکه، قیمت این نوع سکه در بازار از 9 میلیون تومان هم عبور کرد.
چقدر سکه معامله شد؟
بررسی آمار عرضه‌ها که طی چهار روز  معاملاتی بازار سرمایه در هفته جاری انجام شد نشان می‌دهد هر قطعه ربع سکه در بورس روز شنبه ۵۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از بازار و با قیمت هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شده است.
هر قطعه ربع سکه بهار آزادی روز سه‌شنبه هم هفت میلیون و ۵۰ هزار معامله شده است که نسبت به روز نخست ۱۵۰ هزار تومان ارزان‌تر بود.
مصطفی قمری‌وفا، سخنگوی بانک مرکزی پیشتر تاکید کرده بود که بانک مرکزی این اقدام را برای حذف حباب سکه و انتظارات تورمی ادامه خواهد داد.
به گزارش تجارت‌نیوز، او در مورد عرضه سکه و نیم‌سکه نیز هم گفته بود: «همان‌طور که اعلام شده است با توجه به حجم متقاضیان، عرضه انواع دیگر سکه ادامه پیدا می‌کند و این مورد متعاقبا در سایت بانک مرکزی اعلام می‌شود
حلا اما به نظر می‌رسد بانک مرکزی نتوانسته است اقبال خریداران را برای سکه بورسی جلب کند. طبق پیام ناظر بازار، آخرین روز معاملاتی نماد گواهی سپرده کالایی تمام سکه طرح جدید ۰۱۱۰ صادرات (سکه۰۱۱۰پ۰۴) امروز بوده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6301
اخبار مرتبط
نظرات شما